FTP Server Kurulumu ve Dosya Paylaşımı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
FTP Server Kurulumu ve Dosya Paylaşımı

arkadaşlar 8-10 bilgisayarın oldugu bir ağ var ve hep biri aynı switche bağlı. bu ağda sadece bir bilgisayarda ftp nasıl yaparız. istediğim bu bilgisayardan tek bir klasördeki dosyaların diğer bilgisayarlar

cisco_cisco Guest

Standart FTP Server Kurulumu ve Dosya Paylaşımı

arkadaşlar 8-10 bilgisayarın oldugu bir ağ var ve hep biri aynı switche bağlı. bu ağda sadece bir bilgisayarda ftp nasıl yaparız. istediğim bu bilgisayardan tek bir klasördeki dosyaların diğer bilgisayarlar tarafından dosya erişimine açık olması. diğer bilgisayarda bilgisayrım dedikten sonra ip adresini araç çubuğuna yazında karşımıza gelmesi. mesela ftp://192.168.1.1/. işletim sistemi win 7.
    Konu cisco_cisco tarafından (26.02.2011 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir.

ciscocuolucam isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

ftp server kurmanın en basşiit yolu filezilla ftp server'dır open source olduğunda crack falan istemez yok ben IIS kurup üzerinde yapıcam dersen eğer windows 7 nin ultimate veya pro olması gerekir diye biliyorum....
    ayrıca bu ftp ye dışarıdanda bağlanacaklarsa 21 portunu bu makineye nat yaparak basitçe çözebilirsin.

saygılarımla.
    Konu ciscocuolucam tarafından (09.03.2011 Saat 10:11 ) değiştirilmiştir.

haylazzz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Arkadaşım Merhaba.

Anladığım kadarıyla şirkette bulunan bilgisayarlar için dosya alışverişlerinde sorun çıkmaması için tek bir sunucuya yükleyim ordan kullanmaları gibi bir düşüncen var.Windows 7 yüklü bilgisayarında ftp server oluşturmana gerek yok bu işlem için.ftp sunucusu yapmak istediğin bilgisayarda ne kadarlık bir alana oluşturacaksan o kadarlık bir harddisk bağla.daha sonrada kullanmasını istediqin şahısların atıyorum dış ticaret ve iç ticaret.birbirlerinin dosyalarını görmemeleri içinde sınırlı kullanıcılar eklersin klasörlere rahatlıkla çalıştırmış olursun istediğin sistemi.
    Ancak dışarıdan müşterileriniz ile dosya alış-verişi yapıyorsanız dediğiniz üzere ftp sunucu oluşturmanız gerekli.Eğer böyle bir durum söz konusu ise tekrar yazın yardımcı olmaya çalışalım..
    İyi Çalışmalar..

+ Konuyu Cevapla