Access Point önerisi
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Access Point önerisi

Merhaba Arkadaslar, bir Restauranta Accesspoint kurmam gerekiyor, garsonlar el terminali ile siparis aliyorlar ortam su sekilde; 1 Adet Asus RT-AC68U Modem ( internet yok sadece El terminali ile Ana kasaya

muharrem07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Access Point önerisi

Merhaba Arkadaslar,

bir Restauranta Accesspoint kurmam gerekiyor, garsonlar el terminali ile siparis aliyorlar ortam su sekilde;

1 Adet Asus RT-AC68U Modem ( internet yok sadece El terminali ile Ana kasaya bilgi gönderimi icin )
    1 Adet Restaurant otomasyonu calistiran Bilgisayar var Windows 7
    4 Adet El terminali ( Samsung Note 3 ) android

yasadigimiz problem Restaurant büyük oldugu icin yaklasik 1000 m2 ve kapali yerleride mevcut, ben normal olarak Reapeater kurdum ( Fritz BOX ) WPS ile aktif ettim, Sinyal full cekiyor ama Reapearter dan diger Reapearter gecince veya Modem uzaklasinca veri kaybi oluyor, El terminalleri ana kasayla baglanti kuramaiyor.

Bu sorunu Cisco ile cözmek istiyorum, sizler ne önerirsiniz ? Cisco WLC kursam maliyetli eger Restaurant maliyeti onaylar ise hangisini tavsiye edersiniz ? ve yukaridaki yasadigim sorun cözülür mü ?

2. olarak roaming ve MIMO özelikli AP ve Repearter larda sorunu cözer dediler eger sizda aynisini düsünüyor iseniz hangisini tavsiye ederseniz, tüm alana AP mi kurmak, yada 1 Adet AP ve diger 5 tanisini Repearter mi kurmak,

yardimci olursaniz sevinirim

Kolay gelsin

vasviuysal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

UBNT cihazları tavsiye ederim

a.guven isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Öncelikle repeater ile değil de switch'den her ap'ye mutlaka ayrı kablo çekilmeli.

AP'lerde de aynı ssid adı ve aynı şifre yapılmalıdır.

AP'leri birbirlerine ne çok yakın ne de çok uzak koymalısın. Cep telefonunda ki wifi analyzer tarzı uygulamalar ile site survey yapılmalı.

Aruba Instant teknolojisi ile controller almadan yapabilirsin. İçlerinden bir tanesi controller olur. Ona bir şey olursa bir diğeri hemen master olur.

Huawei'de de 7030 AP'leri öneririm.

Yine sırasıyla Ruckus veya UBNT cihazları da maliyete göre kullanılabilir.

hllacicalik isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

forninet ap olabilir modelini hatırlarsam yazarım 7 yoğun çalışan restaurant zincirine kurulum yaptık çok memnunlar.

+ Konuyu Cevapla