rdp port
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
rdp port

Merhaba arkadaşlar, birmüşterimin 2 lokasyonu mevcut lokasyonlar isp nin birinin vpni ile birbirine bağlı lokasyonlarda 2911 router mevcut . a lokasyonundan b loaksyonundaki pcye remote desktop attığımızda bağlanıyoruz (10 sniyede

winermute isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Standart rdp port

Merhaba arkadaşlar, birmüşterimin 2 lokasyonu mevcut lokasyonlar isp nin birinin vpni ile birbirine bağlı lokasyonlarda 2911 router mevcut .
    a lokasyonundan b loaksyonundaki pcye remote desktop attığımızda bağlanıyoruz (10 sniyede bir kesiliyor ), b den a ya hiç erişemiyorum. Router ın içinde herhangi bir rool yok . bunu nasıl halledebiliriz. ilkdefa karşılaştım.

Teşekkürler.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

pc rdp için uygun yapılandırılmışmı ?
    rdp için router larda yapılandırma hatası,eksikliği olabilirmi?
    v.s
    şeklinde hata bulma adımları belirleyerek çözüme gidebilirsiniz. sorunu buradan net olarak tanımlayamayız

iyi çalışmalar

2 lokasyon arası cihazlarda ping erişimi mevcut eski sistemlerinde remote desktop çalıştırıyolardı ben sistemi aktarınca bi merkezden diğer merkeze remote çekemioylar . routelar da rdp için ekstra bi accesslist vs yazmam gerekimıyor değilmi bi filitreme yokdur

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

rdp istekleri routera geldiğinde map etmesi gerekir rdp servera, pat konfig tabiki acl yazmanız gerekebilir. vpn ile localden locale ping atabiliyorsanız bu aynı lan daymış gibi bir durumdur ve rdp yapabilmeniz lazım. rdp yapmak istediğiniz host üzerinde rdp için izinlerde bir sorun olabilir

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

VPN olduğundan pat gerekmez. PC firewall'da problem vardır muhtemelen. Kesilmeler de bw yetersizliğinden olabilir. Veya MTU ile ilgili sorunlar olabilir .
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

Şuanda routerın local bacağını switchden cıkartıp fw ye sapladık (yeni bir blok yeni routerlar vs.) şuanda sıkıntısız çalışıyor ama hala neden rdp paketlerinin eski sistemde çalışmadığını çözemedık .

+ Konuyu Cevapla