ADSL Kurulumu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
ADSL Kurulumu

Merhaba arkadaşlar, Gerçek hayatta hiç DSL konfigürasyonu yapmadım. Bu aralar aklıma bu takıldı. Şimdi şöyle bir senaryo düşünelim. ADSL hat için telekoma başvurdum ve evime/işyerime bir bir hat bağlatıp bana

thrillercd Guest

Standart ADSL Kurulumu

Merhaba arkadaşlar,
    Gerçek hayatta hiç DSL konfigürasyonu yapmadım. Bu aralar aklıma bu takıldı. Şimdi şöyle bir senaryo düşünelim. ADSL hat için telekoma başvurdum ve evime/işyerime bir bir hat bağlatıp bana kullanıcı adı ve şifre verdiler diyelim. Ben de telekomun verdiği modemi kullanmayıp elimde hali hazırda var olan cisconun bir routerı ile internete çıkmak istiyorum. Ve routerın üzerinde iki tane fast ethernet dışında başka fiziksel interfacesinin olmadığını var sayıyorum. Telekomun evime/işyerime getirdiği telefon hattını (rj11 konnektörünü) routera takabilceğim ekstradan bir kart olması gerekir değil mi ? Bu adımları biraz anlatabilir misiniz ve elinizde konfigürasyon varsa paylaşabilir misiniz ya da konfigürasyonu nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

Size verilen parola ve kullanıcı adı pPP bağda pap kimlik doğrulaması içindir.

Router'ınızda uygun arayüz olmadan hizmet alamazsınız bilgilerinize...
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

ugur1188 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Thumbs up

Selam

Bu konu hakkında eğitim, video, makale vb. bilgiler elinizde mevcutsa paylaşmanız mümkün mü?

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

selam
    router için wic kartı takılı olması gerekir. bu kart yoksa alternatif olarak basit bir adsl modem alıp dsl bağlantıyı bu modemde sonlandırıp bridge moda alırsınız. sonrasında pppoe kullanıcı adı ve şifrenizide gireceğiniz pppoe client konfigurasyonu ile internete çıkabilirsiniz. siz hazır dsl konfigurasyonumu istiyorsunuz ?

ugur1188 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Evet line kablosunu (telefon hattı) routere direk takıp adsl modem gibi kullanmak istiyorum. Hatta konuyu bir adım öteye götürmek gerekirse aynı özelliğe sahip başka bir router ile nasıl VPN bağlantısı kurma hakında bilgi istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

thrillercd Guest

Alıntı trunkmode Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam
    router için wic kartı takılı olması gerekir. bu kart yoksa alternatif olarak basit bir adsl modem alıp dsl bağlantıyı bu modemde sonlandırıp bridge moda alırsınız. sonrasında pppoe kullanıcı adı ve şifrenizide gireceğiniz pppoe client konfigurasyonu ile internete çıkabilirsiniz. siz hazır dsl konfigurasyonumu istiyorsunuz ?
    Merhaba, söylediğiniz wic kartını acaba gns3'de kullanabiliyor muyuz ? Öyle bir imkan var mı şu anda elimde pc haricinde bu uygulama için kullanacağım hiç donanım yok

+ Konuyu Cevapla