Router Algoritmaları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
Router Algoritmaları

ya ben ağ sistemlerinden dönem ödevi aldım. Daha işlememize ragmen hocamız bize routing algoritmalarını ödev verdi packet tracer ve netwis den. Routing algoritmaları hakkında bilgisi olanlar nwe oldugunu bunu packet

delpiero000 Guest

Standart Router Algoritmaları

ya ben ağ sistemlerinden dönem ödevi aldım.

Daha işlememize ragmen hocamız bize routing algoritmalarını ödev verdi packet tracer ve netwis den.

Routing algoritmaları hakkında bilgisi olanlar nwe oldugunu bunu packet tracerde

nasıl yapabilecegimizi bi acıklarsa yarıdm ederseniz cok büyük sevap işlemiş olusunuz.

kpazen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

paket tracer da nasıl bi,r router algorithması yapmayı düşünüyosun?

vurgun Guest

konu static & dynamic routingden gidiyor.
    Bence IGRP gotur

delpiero000 Guest

Alıntı vurgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu static & dynamic routingden gidiyor.
    Bence IGRP gotur
    valla güzel konuşuyosuuz ama ben bu algoritmalar hakında bişi bilmiyorum acaba önerebileceginiz bi site yada bildiginiz bi döküman varmı?

erginyavuz61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Sanırım LS ve Distance vector algoritmalarının işleyişini konu alan bir ödevin olacak . Eğer böyleyse Packet Tracerda örnek topolojiler var biraz kurcalarsan işine yarayabilir burdan routerların CLI larından routing protocollerini görebilir değiştirebilirsin.
    Daha sonra da simulation mode sayesinde routerın uygulaması gereken belli başlı adımları(algoritma gereği) gözlemlersin.

Cagdas Yalman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Bilgi birikimini tam olarak bilmiyorum ama bence biraz karmaşık pek kullanılmayan birşey olsun EIGRP ve ya OSPF BGP cok yerde kullanılıyor. bence IS-IS i incele araştır hatta gel sonra bizimle paylaş.. Intermediate System to Intermediate System (IS-IS) Protocol

burner Guest

selam;

benim onerecegim en iyi kitaplardan birisi vendor base by cisco press cok buyuk bir kitap olmamasina ragmen bayagida guzel ve kapsamli bir kitap kutuphanemde sakladigim kitaplardan birisi.. e-book seklini buldum linkide asagida.Kitapta hem software oriented hemde hardware oriented....

CCIE.Professional.Development.Inside.Cisco.IOS.Sof tware.Architecture

Inside Cisco IOS Software Architecture offers crucial and hard-to-find information on Cisco's Internetwork Operating System (IOS) Software. IOS Software provides the means by which networking professionals configure and manage Cisco networking devices. Beyond understanding the Cisco IOS command set, comprehending what happens inside Cisco routers will help you as a network designer or engineer to perform your job more effectively. By understanding the internal operations of IOS Software, you will be able to take architectural considerations into account when designing networks and isolate problems more easily when troubleshooting networks. Inside Cisco IOS Software Architecture provides essential information on the internal aspects of IOS Software at this level, and it is an invaluable resource for better understanding the intricacies of IOS Software and how it affects your network.

Inide Cisco IOS Software Architecture begins with an overview of operating system concepts and the IOS Software infrastructure, including processes, memory management, CPU scheduling, packet buffers, and device drivers, as well as a discussion of packet switching architecture with detailed coverage of the various platform-independent switching methods, including process switching, fast switching, optimum switching, and Cisco Express Forwarding (CEF). The book then delves into the intricate details of the design and operation of platform-specific features, including the 1600, 2500, 4x00, 3600, 7200, 7500, and GSR Cisco routers. Finally, an overview of IOS Quality of Service (QoS) is provided, including descriptions of several QoS methods, such as priority queuing, custom queuing, weighted fair queuing, and modified deficit round robin.

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

umarim isine yarar ...

+ Konuyu Cevapla