Snmp, mrtg
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Snmp, mrtg

merhaba, cisco 2800 serisi bir router'im var. arkasında tt metro ethernet hizmeti alıyorum. ttnet tarafında mrtg kullanabiliyorum. Karşılaştırmak için router uzerinden de snmp ile mrtg bilgilerini toplamak istiyorum. kendi bilgisayarıma

yilmazb Guest

Arrow Snmp, mrtg

merhaba,
    cisco 2800 serisi bir router'im var. arkasında tt metro ethernet hizmeti alıyorum. ttnet tarafında mrtg kullanabiliyorum. Karşılaştırmak için router uzerinden de snmp ile mrtg bilgilerini toplamak istiyorum. kendi bilgisayarıma basit bir trafik izleme programı olan PRTG Traffic Grapher kurdum.
    Simdi router uzerinden gerekli ayarları tam yapamadım. snmp ile router'a ulasarak bilgileri toplayamıyorum.
    Yardımcı olur musunuz. snmp'yi sadece iceriye acarak kullanmak icin hangi komutu kullanmam gerekiyor ?
    iyi çalışmalar,
    Yılmaz.

x25
    x25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

.merhaba

snmp nin kurulu olduğu sunucu bilgileri belirli periyotlarla isteyecektir bunun içinde kesinlekle belirlemeniz gereken bir snmp string bağlantı değeri olması gerekir oncelikle boyle bir işlem yaptınızmı.. erişeceğiniz cihaz boyle bir ozelliği destekliyorsa snmp sunucusunun IP adrsini dahi belirtmeniz gerekecek aşağıdaki bununla ilgili bir komut image si var isterseniz bunları bir deneyin

umarım işinizi görür saygılarımla

Fatih Yurttas

+ Konuyu Cevapla