Ubuntu Klavye Dil Sorunsalı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Ubuntu Klavye Dil Sorunsalı

Merhabalar linuñ altyapısında henüz çok yeniyim kurulum sırasında bana enuygun olan klavyeyi seçtiğimi sanıyordum ancak kullanırken farkettiğim bazı uyumszuluklar var x yerine ñ işareti işaretlerin yerleri değişik gibi ubuntu için

weysel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Ubuntu Klavye Dil Sorunsalı

Merhabalar linuñ altyapısında henüz çok yeniyim kurulum sırasında bana enuygun olan klavyeyi seçtiğimi sanıyordum ancak kullanırken farkettiğim bazı uyumszuluklar var x yerine ñ işareti işaretlerin yerleri değişik gibi ubuntu için en ideal klavye dili için hangisini seçmeliyimX ve bunu ñereden yapabilirim kurulumdan sonra

irony isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba,

Ubuntuda masaüstünde, Menü -> Sistem -> Tercihler -> Klavye aracının “Düzenler” sekmesinde klavye ve dil ayarlarını Türkçe Q şeklinde yeniden yapilandiriniz.

weysel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

evet teşekkür ederim ancak orada farklı farklı Q klavye seçenekleri de vardı o sebeple takılmıstım kurarken en yakını seçmiştim ama hatalıymıs Crimenal Türkçe idi sanırım seçmiş olduğum şu an ki seçili olan ve sanırım hatasız sadece I benzer işaret yok ki onu da çok sık kullanmıyorz zaten ÖLü Tuşlarla Q klavye seceneğini sanırım kullanış açısından q klavyenin aynısı.. ilginiz ve yardımnız için teşekkür ederim 2 gundur can çekişmekte idim

irony isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Rica ederim. Iyi Calismalar. Ayrica Linux dunyasina hosgeldiniz

+ Konuyu Cevapla