Freeradius + SQL + Web Management
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Freeradius + SQL + Web Management

iyi günler arkadaslar, ben siteye yeni bir üyeyim ve yardiminiza ihtiyacim var. kisa konunun özeti: avusturyadaki okudum lise son sinif icin bir tez hazirliyorum. tezin konusu wireless LAN ve beraberindeki

xmen81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Freeradius + SQL + Web Management

iyi günler arkadaslar,
    ben siteye yeni bir üyeyim ve yardiminiza ihtiyacim var.

kisa konunun özeti:
    avusturyadaki okudum lise son sinif icin bir tez hazirliyorum. tezin konusu wireless LAN ve beraberindeki radius server kurumu; simdi arkadaslar benim hazirlamakda oldugum bu tez, bir firma icin - firma istiyorki gelen müsteriler leptop veya smartphone gibi cihazlarla internete girebilsinler, yalniz girecek olan kisiler sadece firma üyesi olanlar. yani firma nin SQL server i var, müsterilerin isimlerinin felan kayitli oldu; simdi ben radius serveri öyle bir kurmam lazimki, server her hafta bu sql serverden müsteri nin ders-kayit no sunu almali, cünkü firma ya sürekli yeni müsteriler geliyor ve bu firma acikögretim gibi bisey, yani buraya müsterileri/isciler gelip ders aliyor; ders kayit-no sunu aldikdan sonra bide dogum tarihini kayit ediyor radius server -> müsteri bi giris sitesine dogum tarihini veriyor + kayit no sunu ve radius bakiyor dogrumu diye ve internete giris onayi veriyor. arti ben bide linux ubuntu serveri kullanmayi düsündügüm icin ve bu server sadece komutalarla calisdigi icin ben ARA web management sistemini kurmayi düsünüyorum, ki firma sahipleri browser üzeri takip edebilsin.
    uzun lafin kisasi ben radius server kurmak istiyorum + radius'un herhafta sql serverden istedigim bilgileri almasini ve birde web management sistemi kurmak istiyorum. bunun icinde su program lari düsünüyorum:
    radius server: freeradius
    web management: ARA veya DaloRadius
    Sistem: Linux UBUNTU Server

sizlerin bu konuda tavsiyesi nedir bilmek isterim. belki bu konuda tez yazmis veya tecrübesi olan arkadaslarimiz varsa ve tavsiyelerde bulunursa sevinirm. her türlü yardiminiza simdiden tesekkür ederim.
    belki bana bu konuyu daha basit bisekilde halletme yolunu gösterebilirsiniz. ARA web yerine DALORADIUS var, veya Linux Ubuntu Server yerine Ubuntu Desktop var; hangisini tavsiye edersiniz. ve bunlari kurmam icin bana güzel bir kilavuz lazim. linux serveri kurdum kendim ama digerleri icin kilavuz lazim...

saygilarimla

PoVaLuS isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

mysql üzerindeki kullanıcıları kullanarak radius server web arayzü olarak ezradius'u deneyebilirsin.
    Konu PoVaLuS tarafından (02.01.2010 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.

+ Konuyu Cevapla