Santral Kurulumu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree3Likes
  • 1 Post By Nexus
  • 1 Post By Nexus
  • 1 Post By AcLMasteR
Santral Kurulumu

Arkadaşlar iyi günler. Şirketimizin IP Santrale ihtiyacı bulunmaktadır.Bu yüzden Cisco Santral Altyapısı ile ilgili teklifler vesaire aldık. Ancak son zamanlarda gözümüze çarpan diğer husus "Bulut Santral Hizmeti" oldu.Hem maliyetini düşük

Gateway isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Post Santral Kurulumu

Arkadaşlar iyi günler.

Şirketimizin IP Santrale ihtiyacı bulunmaktadır.Bu yüzden Cisco Santral Altyapısı ile ilgili teklifler vesaire aldık.

Ancak son zamanlarda gözümüze çarpan diğer husus "Bulut Santral Hizmeti" oldu.Hem maliyetini düşük bulduk hem de her Şube için ayrı ayrı Sistem .hattı çekme derdinden neyse konuyu uzatarak başınızı şişirmeyeyim.

Ben bu konu ile ilgili yardım edebilecek veya bu konu üzerinde iş yapan arkadaşların benimle kontak kurmasını istiyorum.

Yerimiz İstanbul\Avrupa yakasında 'dır.

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

Cloud voip daha çok dağıtık ve küçük birimler (daha uygun tabirle kobiler) için daha uygun maliyet ve işletme zahmeti olmayan bir servistir.

Santral cihazı daha doğrusu Voip sunucu sizde değil size hizmeti sağlayan kuruluşta olur. Bu sayede işletme sorumluluğu onlarda olacak + santral datacenter ortamında bulunduğundan pek sorun yaşamazsınız.

İp telefonlar ve softphone'lar bu uzak lokasyona register olur bu sebeple sürekli net bağlantısı gerekiyor.

Dezavantajı net giderse tüm iletişiminiz kopar.

Benim size tavsiyem yapınız büyük, personel sayısı kalabalık ise ve telefon görüşmeleri çok önem arz ediyorsa bir ip santral alımı düşünebilirsiniz.

Eğer bu şekilde değilseniz Cloud Voip düşünebilirsiniz. Veya işten anlayan personeliniz varsa bir bilgisayara asterisk kurup ücretsiz Voip gateway'e sahip olabilirsiniz. Asterisk'in ücretsiz ve web arayüzü ile yönetilebilen sürümleri mevcut.
    Gateway likes this.
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

Gateway isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Bahsettiğiniz gibi söz konusu işlemin yapılacağı yer küçük bir kuruluş yaklaşık 50 tane falan IP telefon kurulacak..Bulut santral ile ilgili bir kaç teklif aldık ancak Bulut sistem ne kadar iyidir ? yarı yolda bırakır mı ?..

Bir de Asterisk'in sitesine girdim bir kaç araştırma yaptım ancak detaylandırmasını anlayamadım.Elimizde olan mevcut cihazları sistemimize config. edip o ücretsiz arayüzden mi ayarlamasını yapıyoruz ? Konu ile ilgili beni aydınlatma şansınız var ise mesaj yolu ile veya bu ileti altına yazarsanız çok çok memnun olurum.
    Teşekkür ederim.

İyi günler

nfkengineer isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

3cx : 10 numara bir ürün, sanal servera(windows) kuruyorsun .
    2 senedir 150 kullanıcı bir yerde aktif ve stabil olarak çalışıyor.

Telefon olarak birçok vendor ile çalışabiliyor. Yani telefon markası olarak Yealink , cisco bir çok telefonla çalışabiliyor.
    Fiyat olarak çok uygun. Lİsans olarak kuyllanıcı sayısı bazlı değil , anlık görüşme sayısı olarak belirleniyor.

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

Asterisk free benim evimde çalışıyor. Görüntülü görüşme dahi yapılabiliyor. AcLMaster bilir
    Gateway likes this.
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

kardo azıcık uğraştırdıydı amma yaa
    Gateway likes this.
    The day that never comes

+ Konuyu Cevapla