Voip Kurulumu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Voip Kurulumu

Voıpı kurdum denedimde bu iş ilerde kapanırmı turktelekom kendi kullanıcılarına bunu kapatırmı bunun pazarlamasını yapsanız yasal bir işlemi var mı ? telefonları olarak en iyi en ucuz telefonlar nerede satılır

Kepo isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Voip Kurulumu

Voıpı kurdum denedimde bu iş ilerde kapanırmı turktelekom kendi kullanıcılarına bunu kapatırmı bunun pazarlamasını yapsanız yasal bir işlemi var mı ? telefonları olarak en iyi en ucuz telefonlar nerede satılır ?
    Şimdiden yardım edenlere teşekkür ederim .
    Konu Kepo tarafından (30.01.2008 Saat 18:32 ) değiştirilmiştir.

vurgun Guest

ileride kapanmaz bu yeni bir technoloji,yarinlar ipTV +video conferanslarindir
    sen Voip derken neyi kurdun?

Kruager Guest

Selamlar arkadaşım,

Vurgun arkadaşımında dediği gibi VoIP'in kapanması mümkün değil. Hem ticari açıdan hemde teknik açıdan. Sonuçta teknoloji maliyetleri düşürmek için geliştiriliyor. Ve bu teknolojiyi kendi bünyen içerisinde kullanmanın hiçbir yasa dışı yönü yok (Yazılım veya donanımının gerektirdiği lisanslamalar dışında). Ancak bunu bir hizmet olarak satarak bunun üzerinden gelir elde etmek istersen işte o zaman Türk Telekom tarafından ses operatörlüğü için lisans alman lazım ki bu lisans öyle kolay alınabilecek bir lisans değil. Ayrıca çok da sağlam bir altyapı istemekte Telekom. Ancak para var teknoloji var dersen o zaman operatör lisanslarını alarak tabiiki söz konusu hizmeti verebilirsin.

Telefonlar konusunda piyasada çok farklı fiyatlara alabileceğin çok sayıda makine mevcut. Ancak ben sana biraz paraya kıyıp markalı ve bilinmiş bir ürün almanı tavsiye ederim. Unutma ki telefonlar devamlı el altında olan cihazlardır ve kolay bozulurlar

+ Konuyu Cevapla