SIP sunuculer Ve Virtual PBX
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
SIP sunuculer Ve Virtual PBX

Arkadaşlar ben axon virtual pbx manager kurmaya çalışıyorum. ama elimdeki sip accountlarından bir çıkış yapamıyorum. bana yardım edin.

zafersoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart SIP sunuculer Ve Virtual PBX

Arkadaşlar ben axon virtual pbx manager kurmaya çalışıyorum. ama elimdeki sip accountlarından bir çıkış yapamıyorum. bana yardım edin.

sip server ler hakkında bilgisi olan varmı.

Kruager Guest

Selam Zafer arkadaşım,

SIP protokolü UDP 5060 portunu kullanarak register işlemlerini yapar ve daha sonra RTP paketleri ile görüşmeyi gerçekleştirir.

Bu sebepten UDP 5060 portunu içerdeki SIP server veya userının IP'sine yönlendirmen gerkiyor. Ayrıca bazı yazılımlar NAT arkasında çalışırken sorun çıkartabiliyor. Eğer port yönlendirme sorununu çözmez ise mesaj at yardım etmeye çalışiyim.

Kolay gelsin

Standart imdaaat!!!

hocam 4 aydır ufacıcık bir noktada tıkandım kaldım. baskıyı balatayı sıyırdım. AXON virtual pbx server ( windows tabanlı ) uygulamada sip kapısından giriş alabiliyorum ama birtürlü dışarı çıkamıyorum. ne yapacam tıkandım kaldım ve 4 aydır debeleniyorum. axon KVK olarak bilinen ceptamir seviside kullanıyor. adamlardan rica ettik. sanki kendilerini tek sanıyorlar. bende bunaldım. bi yardım yahu ve ya başka sip server yazılımları varsa onlarıda önerebilirsin. kafamda saç kalmadı.

Kruager Guest

Selamlar dostum,

Eğer Linux bilgin varsa tabiki Asterisk'i tavsiye ederim. Ama 3CX' de windows tabanlı. Fakat NAT arkasında kullanıyorsan 3CX sorun çıkartabilir.

Tavsiyem her halükarda Asterisk olacaktır.

Alıntı Kruager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar dostum,

Eğer Linux bilgin varsa tabiki Asterisk'i tavsiye ederim. Ama 3CX' de windows tabanlı. Fakat NAT arkasında kullanıyorsan 3CX sorun çıkartabilir.

Tavsiyem her halükarda Asterisk olacaktır.

hocam asterisk i alice yi biliyorum ama ben hiç birşey anlamadım. hatta linux bilgisi olanlar için iptel.org diye kendi sunucunu oluşturabileceğin international erişim sunucuları var. www.nchsoftware.com a girmen lazım oradan axon u indir ve kur. nat ile uğraşmana gerek yok DMZ yap sip servere.burada kendi sunucunu oluşturmuş oluyorsun. benim tek sorunum şu. oluşturmuş olduğum extention kullanıcılar arasında görüşme sağlıyorum ama dışarıyı sip ile arayamıyorum. ama sip ten arayabiliyorum iç hattımda bulunan extention a aktarabiliyorum. kafayı yedim biri bana yardım etsin.

+ Konuyu Cevapla