Voip Gateway (Voipwise, Voipraider)
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 1 sonuçtan 1 ile 1 arasındakiler gösteriliyor.
Voip Gateway (Voipwise, Voipraider)

sayın forum üyeleri size voip devresini resimsel olarak gönderiyorum. bu resimde office pbx, vigor marka gateway ,ve telefon voip içindir. bu makinelerin ayarlarının yapıldığını farzederekten iki uzak ofis arasında voip

alimanavci Guest

Standart Voip Gateway (Voipwise, Voipraider)

sayın forum üyeleri
    size voip devresini resimsel olarak gönderiyorum. bu resimde office pbx, vigor marka gateway ,ve telefon voip içindir. bu makinelerin ayarlarının yapıldığını farzederekten iki uzak ofis arasında voip ile telefon görüşmesinin sağlandığını varsayalım. sağda görülen telefon ankara, solda görülen pbx,voip gateway in içinde bulunduğu kutu istanbul olsun. şimdi ankara ile istanbul görüşmesi iç hat olarak voip üzerinden olacak(bedava).peki ankaradaki veya istanbuldaki vatandaş izmir(fred's house) deki birini aramak isterse bu telefon görüşmesi telekom hatları üzerinden mi olacak?yani paralı mı PSTN? yoksa voip devam edecek mi?

NOT:burada voip gatewayde voip providerın (voipwise,voipraider gibi) ayarlandığını farzediyorum.
    ankarada voip adaptörü olarak cisco nun ürünlerinden hem telefon hattına hemde internete bağlanan adaptörün olduğunu varsayıyorum.

ve sayın üyeler lütfen ankara ve istanbul telefon görüşmeleri için cevaplarınızı ayrı ayrı yazarsanız memnun olurum.

saygılar
    Eklenmiş Resim Eklenmiş Resim
    • Dosya tipi: jpg voip.jpg‎ (26.2 KB (Kilobyte), 975 kez indirilmiştir)

+ Konuyu Cevapla