640-816 icdn 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
640-816 icdn 2

Arkadaşlar merhaba, CCNA olabilmek için ben kademeli olarak sınav almayı tercih ettim. ICND1'i aldım, Cuma günü de ICND2'ye girmeyi planlıyorum bir aksilik olmazsa inşallah. Sormak istediğim şu, acaba ağırlıklı olarak

sideffect isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart 640-816 icdn 2

Arkadaşlar merhaba,

CCNA olabilmek için ben kademeli olarak sınav almayı tercih ettim. ICND1'i aldım, Cuma günü de ICND2'ye girmeyi planlıyorum bir aksilik olmazsa inşallah.

Sormak istediğim şu, acaba ağırlıklı olarak hangi konular ağırlıklı soruluyor bilginiz var mıdır? Ben orj. kaynak kitabından çalışıyorum. Dump vs. kullanmadım. Sadece 9tut.net'teki sorulara baktım ve gördüğüm kadarıyla IPv6, ppp, frame relay soruları sorulmamış gibi? Gerçi frame relay kesin çıkar gözüyle bakıyorum ama...

Ağırlıklı routing protokoller ve hataları, vlan, vtp, stp, subnetting soruları var.

Tavsiyeniz olur mu acaba?

Şimdiden teşekkürler

inebolu37 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

icnd2 tarafını bilmiyorum ama 640-802 de ipv6, ppp ve FR konularından soru geliyor.
    icnd1 müfredatında bunlar yoksa gelme ihtimali vardır bence.

Ya, ilk başta sadece 9tut.net'e bakmakla hata etmişim. Öğrenicem, ezber yapmak istemiyorum microsoft dump'ları gibi diye kastım, examcollection'a falan hiç bakmamıştım.

Fakat dün gece bakmam gerektiğini anladım. Bir de ne göreyim Tüm konular sorulmuş. Evet dediğiniz doğru, PPP, FR, IPv6 konuları da dahil tabi.

Artık kitabın sonlarındayım fakat acele edicem diye iyice çorbaya döndürdüm herşeyi ehieh EIGRP'yi tam yapıyorum, OSPF'i unutuyorum. Onu yapayım derken öbürü patlıyor. Özellikle show komutlarında sıkıntım var nedense... Konf. ayarlarında sıkıntım yok.

Teşekkür ediyorum cevap için.

İyi çalışmalar.

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Beni bir telaş aldı bugün. Önceden söylediğim gibi dump'lara bakmak istememiştim fakat, baktıktan sonra 3.5 atmaya başladım resmen. Çünkü sorulan sorular ile çalıştığım şeyler arasında uçurumlar var resmen.

Sanki tamamen farklı müfredattan çalışmış gibiyim. Sorulan sorularda o kadar abuk terimler, garip sorular var ki, bazen okuduğumu anlamıyorum.

Mesela, bir switch üzerinde farklı vlan'lar için bağlı olduğu router'da, bağlı olduğu interface üzerinde subinterface oluşturarak bunlara iletişim sağlıyoruz ya, buna bir isim vermişler : "router on a stick" ve sadece bunu soran bir soru vardır. Ben kitabın hiç bir yerinde böyle bir terime rastlamadım.

Bunun gibi daha bir çok şey var.

Fena halde çuvallamış hissediyorum kendimi beyler. Sizce ne yapmalıyım? Sınavım cuma günü.

Dejavu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Onursal Üye - Emektar

Pass4sure ve 9tut sitelerine mutlaka bak... Cisco iyidir hoştur da '' bir otele gittiğinizde anlık olarak kullandığınız bağlantı nedir ? '' sorusunun cevabına '' dial-up '' diyorsa... bakmak gerekir ben ccnp sınavlarına girdiğimde 9tut sitesinin çok ekmeğini yedim mutlaka incele derim. Dump filan yapmak sınav'ı alma amacı doğrultusunda kötü birşey değildir.
    Boşuna gururunu bu işe karıştırma. CCIE olmaya aday kişilerde hazırlanırken lab çalışıyor, eeee kaç tane lab senaryosu varmış ki ? 10'u geçmez bu yüzden rahat ol. Sınavında başarılar diliyorum.
    CCNP
    Next CCIE

Dejavu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Onursal Üye - Emektar

Alıntı sideffect Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrar merhaba,

Mesela, bir switch üzerinde farklı vlan'lar için bağlı olduğu router'da, bağlı olduğu interface üzerinde subinterface oluşturarak bunlara iletişim sağlıyoruz ya, buna bir isim vermişler : "router on a stick" ve sadece bunu soran bir soru vardır. Ben kitabın hiç bir yerinde böyle bir terime rastlamadım.
    Sorunun cevabı burada ,

https://learningnetwork.cisco.com/thread/11369
    CCNP
    Next CCIE

+ Konuyu Cevapla