Cisco ve BMC Software Bulut Bilişim (Cloud Computing) İş Birliği

Cisco ve BMC Software’den Bulut Bilişim (Cloud Computing) İş Birliği

Yeni entegre Bulut Bilişim ( Cloud Computing ) servisleri platformu, büyük ölçekli bulut bilişim altyapılarının otomasyonunu sağlıyor

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, büyük ölçekli ve çok kullanıcılı bulut bilişim altyapılarına yeni çözümler geliştirme ve pazarlama amacıyla BMC Software ile stratejik işbirliği başlattığını duyurdu. İşbirliği kapsamında iki şirket, tüm dünyadaki müşterilerine bulut bilişim servislerini kolay ve otomatik olarak sunacak şekilde ürün geliştirme yol haritalarını ve teknoloji mimarilerini bir araya getiriyor.

İşbirliğinin bir parçası olarak Cisco ve BMC Software yeni bir bulut hizmeti olan Entegre Bulut Servisleri Platformu‘nu (IntegratedCloud Delivery Platform) da duyurdu. Servis sağlayıcıların ve büyük ölçekli özel bulut bilişim ortamlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan bu yeni ortak çözüm ile bulut servis sağlayıcıları, veri merkezi ağlarını, bilgisayar sistemlerini, depolama çözümlerini ve uygulamaları içeren bulut bilişim altyapısı üzerinden uçtan uca bulut hizmetlerini kolay bir şekilde sunma imkanına sahip oluyor.

Cisco ve BMC, işbirliği ile sundukları bulut çözümlerini ortak pazarlama, hizmet, satış, test ve sertifika uygulamalarıyla destekliyor. Cisco, işbirliğine, endüstri lideri olduğu IP ağı üzerinde müşterilerin kurduğu servisler ve tümleşik iletişim altyapısı teknolojisi konusundaki derinliğinin yanı sıra dünyanın en büyük şirketleri ve internet servis sağlayıcılarıyla kurduğu ilişkilerle katkıda bulunuyor. BMC ise kurumsal hizmetler yönetimindeki liderliği ile bulut ve bilgi teknolojileri hizmetlerini iş dünyasının değişen ihtiyaçlarına uyarlayan yenilikçi yazılım çözümleri getiriyor.

Entegre Bulut Servisleri Platformu, büyük ölçekli bulut hizmet sağlayıcılarının bir bulut bilişim hizmetini hayata geçirirken karşılaşabileceği karmaşık ve manuel adımları ortadan kaldırarak tüm bulut ağında uçtan uca yalınlık sağlıyor. BMC Software ve Cisco‘nun bu ortak çözümü, BMC‘nin ileri bir bulut bilişim yazılımı düzenleme ve yönetim çözümü olan Cloud LifeCycle Management‘ı (CLM) Cisco‘nun veri merkezi ağı, bilgisayar ve depolama çözümleriyle entegre ediyor. Bu entegre sistem, büyük ölçekli özel, kamu ve hibrit bulut ortamlarında kullanılmak üzere tasarlandı.

Servis sağlayıcılar içinse Entegre Bulut Servisleri Platformu, Cisco‘nun Unified Service Delivery çözümünü BMC‘nin CLM yetenekleriyle bir araya getirerek verimliliği, pazarlamayı ve servis kalitesini geliştirirken karmaşayı azaltıyor.

Cisco Teknoloji Başkanı Padmasree Warrior, “Cisco ve BMC‘nin ileri bulut bilişimi tümleşik altyapıyla benzersiz bir yönetimle bir araya getirme konusunda ortak bir vizyonu var. Entegre Bulut Hizmetleri Platformu, müşterilerimizin uçtan uca BT hizmetlerini ağları, sistemleri, depolamayı ve uygulamaları içeren bulut altyapısı üzerinde çalıştırmalarını sağlıyor.” diyor.

BMC Software CEO’su Bob Beauchamp ise, “Bulut bilişim stratejik bir fikirden iş dünyasının gerçekliğine dönüştükçe, şirketler de Cloud Computing bulut çözümlerini hibrit veri merkezlerinde kurma ve yönetmenin zorluklarını fark etmeye başladı. BMC ve Cisco işbirliği, büyük ölçekli bilişim ortamları olan müşterilerimizin önemli bulut hizmetlerini hayata geçirmelerini kolaylaştıracak. BT organizasyonları artık daha çevik, düşük maliyetli, ölçeklenebilir ve en önemlisi iş gereklerine daha uygun hale gelebilir.” diyor.

Kaynak : Cisco Systems Türkiye (cisco.com.tr)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir