Cisco , Starent Networks’u Satın Alıyor

Starent Networks Şirketi, dünyanın en büyük bilgisayar networking donanımı üreticisi tarafından satın alınması önündeki engeli ortadan kaldırdı. Starent şirketinin yaptığı açıklamaya göre, şirket hissedarları, Starent şirketinin Cisco Systems Inc şirketine 2.9 milyar dolar karşılığında satılmasını destekliyorlar. Cisco, nakit olarak hissedarlara $35 pay ödeyecek.

Tewksbury, Massachusetts(ABD) merkezli Starent şirketi, kullanıcıların cep telefonlarının kablosuz ağları ile internete bağlanabilmelerine olanak tanıyan donanımı üretiyor. Şirket, satın alındıktan sonra, Cisco’nun yeni Mobil İnternet Teknoloji Grubu halini alacak ve Starent şirketi CEO’su Ashraf Dahod tarafından yönetilecek.

Cisco Systems, anlaşmanın bu yıl ve gelecek mali yılda karını azaltmasını ve 2012 yılında ise kar getirmesini beklediğini açıkladı. Starent Networks, Cisco Systems`in yeni Mobil İnternet Teknoloji Grup`u olacak ve şirketin üst yöneticiliğini Starent Networks`un üst yöneticisi Ashraf Dahod yapacak.

İki hafta içinde ikinci büyük satın almasını yapan Cisco, 1 Ekim`de, önde gelen video konferans teçhizatı üreticisi Tandberg ASA şirketini 3 milyar dolara satın almak için anlaştığını açıklamıştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir