Murat KAYAPINAR: Selam.

Sadettin ŞAHİNER: Orhan selam nasılsın ? 

Orhan ERGÜN: Selam SadettinMurat iyiyim sizler ?

Sadettin ŞAHİNER: Teşekkür ederiz.

Murat KAYAPINAR: Öncelikle tebrik ediyoruz.

Orhan ERGÜN: Teşekkürler.

Murat KAYAPINAR: Senin için gurur verici bir şey. Bu başarıyı elde eden ilk ve şuan için tek Türk olman sebebiyle bizde en az senin kadar mutluyuz.

Orhan ERGÜN: Evet gurur verici ancak bir o kadarda yorucu diyelim. 

Murat KAYAPINAR: Sana sormak istediğimiz soruları derledik . Başlayalım ? 

Orhan ERGÜN: Sabırsızlanıyorum. 

Okumaya devam et

CiscoTURK : Merhaba Nasılsınız?
İyim teşekkür ederim.

CiscoTURK : Kendinizden biraz bahseder misiniz? (Yaşınız , mesleğiniz , medeni haliniz vs)
1983 rize doğumluyum, 11 senedir BT sektöründeyim. Bunun 6 senesi yurtdışında çalışarak geçti. Şu anda İpek Üniversitesi’nde ağ yöneticisi olarak çalışıyorum.

CiscoTURK : Eğitim durumunuz nedir? Teknik lise ve ünv. bölümlerinden mi yoksa sosyal bölümlerden mi eğitim gördünüz ?
Teknik lise mezunuyum, ve yurtdısıda UTM universitesi bilgisayar müh. mezunuyum.

CiscoTURK: Okul/eğitim süresinde sizi bilişim/network’e ilgi duyuyor muydunuz, yoksa zaman içerisinde kendiğinden spontane gelişen şartlar sizi bilişime mi yönlendirdi?
Okul döneminde kendimi teknolojinin içinde var olmam gerektiği duygusu hep içimdeydi. Sektör’de çalışmaya başladığımdan beri Okumaya devam et

Merhaba Arkadaşlar. Bu röportajımı CiscoTR.COM Forum Sitemizin üyelerinden Mahir ŞENTİN (manowar_izmir) ile gerçekleştireceğiz. Kendisini çok kısa bir süre önce CCIE Routing & Switching sertifikasını kazanması sebebi ile öncelikle kendisini tebrik eder , başarılarının devamını dileriz.

CiscoTURK : Merhaba Nasılsınız?

Mahir ŞENTİN : İyiyim. Teşekkürler.

CiscoTURK : Kendinizden biraz bahseder misiniz?

Mahir ŞENTİN :1979 Köln doğumluyum. Yaklaşık olarak 14 yıldır bilişim sektöründeyim. 2005 ten bu yana network  alanında profesyonel olarak çalışmaktayım. Ankara’da ki bir firmada Network Çözümleri Danışmanı olarak çalışıyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım.

CiscoTURK : Eğitim durumunuz nedir? Teknik lise ve ünv. bölümlerinden mi yoksa sosyal bölümlerden mi eğitim gördünüz.

Bunu şu nedenle soruyorum genel olarak kullanıcılarımızda Cisco/network ile ilgilenen kişilerin teknik lise gibi bölümlerden yetiştikleri gibi bir ön yargıları bulunuyor. Dolayısıyla bu vesileyle de kullanıcılarımızın bu düşüncesine açıklık getirmiş olalım.

Mahir ŞENTİN : Evet, sizin de söylediğiniz gibi toplumda böyle bir ön yargı bulunmaktadır. Fakat benim deneyimlerime dayanarak gözlemlediğim, nereden ve hangi bölümden mezun olduğunuzun bir önemi yok. Ben AÖF İşletme bölümü mezunuyum. Okuduğum bölümOkumaya devam et

CCIE Barış GENÇ #27940 Röportajı

Merhaba Arkadaşlar. Bu röportajımızda CiscoTR.COM Forum Sitemizin Administrator’larından Barış GENÇ (Soul) ile gerçekleştireceğiz. Kendisi çok kısa bir süre önce CCIE Routing & Switching sertifikasını kazandı. Öncelikle kendisini tebrik eder , başarılarının devamını dileriz.

Korhan AYDIN : Merhaba Barış Bey Nasılsınız?

Barış GENÇ : İyiyim. Teşekkür ederim.

Korhan AYDIN : Kendinizden biraz bahseder misiniz?

Barış GENÇ : Gayet neşeli ve sosyal birisiyimdir. Bilgisayar oyunları oynamayıda çok severim. Daha çok strateji oyunlarını seviyorum. Ancak uzun zamandır çalışmaktan onuda yapamıyorum. Okumaya devam et

CCIE (Routing and Switching) #26567 Orhan ERGUN Röportajı

Cisco(TR) : Merhaba Orhan Bey röportaj isteğimizi kırmadığınız için öncelikle size teşekkür ederiz. CiscoTR.com üyeleri  eminizki sizi merak ediyorlardır, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Orhan ERGUN : Merhaba asil ben tesekkur ederim 2004 yilinda Uludag Universitesi Elektronik muhendisliginden mezun oldum 1.5 yil kadar Dogan Telecom da Network muhendisi , 2 yil Probilde Network uzmani ve 9 ay Eczacibasi Holding tum Backbonundan sorumlu network uzmani olarak calistim . 8 aydir IBM Turk sirketinde Kidemli network muhendisi olarak calismaktayim.Okumaya devam et

CCIE (Routing and Switching) #25039 Deniz AYDIN Röportajı

Cisco(TR) : Merhaba Deniz Bey , röportaj önerimizi kırmadığınız için teşekkürler. Kendinizden biraz bahseder misiniz?

Deniz AYDIN : Çok saolun. ilk olarak eğitim durumumdan bahsedebilirim. liseyi izmir çınarlı anadolu teknik lisesinde tamamladım.esas olarak network’e veya BT sektörüne ilgimde oradan geliyor.

Daha sonra İTU uçak mühendisliğini bitirdim. Mezun olduğumuz 2002 yılında malum ekonomil kriz vardı, ayrıca programlama bt sektörüne daha yakın olduğumu hissettim.Okumaya devam et