Ağ İzleme Programları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
Ağ İzleme Programları

Merhabalar, Ağımdaki bilgisayarlar hangi sitelere giriyor bunu öğrenmek istiyorum. Bir kaç tane program buldum ama çok pahalı gerçekten. Biraz daha ekonomik program bulabilirsem lisanslı olarak çok memnun olacağım. Bu tür

thebaronoflao Guest

Standart Ağ İzleme Programları

Merhabalar,

Ağımdaki bilgisayarlar hangi sitelere giriyor bunu öğrenmek istiyorum. Bir kaç tane program buldum ama çok pahalı gerçekten. Biraz daha ekonomik program bulabilirsem lisanslı olarak çok memnun olacağım. Bu tür programları bilen var mı?

Teşekkürler

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

Yapınızda hakkında bilgi verebilirmisiniz?

switch / router / firewall ? Ayrıca sizin mevcut durumda yetkileriniz nelerdir?
    www.cliguru.com

thebaronoflao Guest

Sonicwall SSC-8739 Firewall var elimizde. Switch lerin bir özelliği yok. Düz bildiğimiz...

Windows Server 2008 var ayrıca

Merhaba

Mevcut switchleriniz unicast olarak çalışmaktadır. Yönetilebilir switchleriniz olsa trafigin bir kopyasını alabilirdiniz. Ancak sizin yapınızda firewall üzerinde trafigin mirror edilmesi gerekiyor.
    Bunun dışında switch üzerinden geçen trafiğin kopyasını almanız veya görüntüleyebilmeniz mümkün değildir. Firewall üzerinde flow export edilebilir ancak sonicwall bunu ne kadar yapabilir emin değilim. Yani L1 trafik mirroring falanda mevcut ancak daha cok carier grade yapılarda kullanılmaktadır.

Ayrıca program bulduğunuzdan bahsetmişsiniz? Hangi program?
    www.cliguru.com

thebaronoflao Guest

CurrentWare programını kullanmıştım. 20 Bilgisayar için 500$ lisans istiyorlar. Programdan çok memnun kaldım tam istediğim gibi rapor çıkartıyor fakat dediğim gibi çok pahalı. 100-200$ arası bir program olsa memnun kalıcam.

Sizin bildiğiniz başka bir program var mı?

Merhaba

Bu söylediğin programın istediklerini yapabilmen için benim dediklerimi yapman gerekiyor. xflow ya da mirror. Sen bu program ile kendi bilgisayarın hakkında verileri alabilirsin ağdaki diger bilgisayarın verilerini değil.

Ama bak şu olabilir sonucta sen tüm verileri istemiyorsun sadece site bazlı verileri DNS server bünyende ise emin olmamakla birlikte ona bir program kurularak sorgu yapılan siteleri göndermesi sağlanabilir diye düşünüyorum.
    www.cliguru.com

thebaronoflao Guest

programın hem server hemde client kurulumu var. Server kurulumunu kendi bilgisayarıma, client kurulumunu diğer bilgisayarlara kuruyorum. Bu şekilde çalışıyor.

Sonicwall gösteriyor aslında hangi sitelere girildiğini fakat hangi bilgisayarın girdiğini göstermiyor. Toplu şekilde gösteriyor. Benim istediğim sistem 192.168.0.35 ip numaralı adres şu şu sitelere girmiştir. gibi...

Merhaba

Sen app tarafında agentlar sayesinde yapıyorsun bunu. Anladım fakat öyle bir program bilmiyorum.
    www.cliguru.com

thebaronoflao Guest

Teşekkür ederim yardımlarınız için

+ Konuyu Cevapla