Tp-Link TL-WA500G Wireless Access Point
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Tp-Link TL-WA500G Wireless Access Point

selam forum sakinleri, ofise fiber optik internet bağlandı ve 24 portluk Alcatel-Lucent Switch 'inde sonlandırılmış. switch (5. port) dan cat5 kablosu ile 4 portluk bir switch e bağlantı yapılmış. burdan

guvenlikduvari Guest

Standart Tp-Link TL-WA500G Wireless Access Point

selam forum sakinleri,
    ofise fiber optik internet bağlandı ve 24 portluk Alcatel-Lucent Switch 'inde sonlandırılmış. switch (5. port) dan cat5 kablosu ile 4 portluk bir switch e bağlantı yapılmış.

burdan da bilgisayarlara kablolar çekilmiş. ISP den 195.175.x.x ile ip adresi,gateway, dns adresleri verilmiş. Araya bir router koymalıyım ki DHCP görevini gerçekleştirsin. Fakat şu an elimde router yok.

Ben 4 portluk switchden gelen kabloyu Access Point (Tp-Link TL-WA500G 54Mbps Wireless Access Point) e bağlıyorum ve kablosuz bağlatıdan internete girmeye çalışıyorum olmuyor.

Bir başka yol ise modem router özelliği(TP-LINK TD-W8910G) modelini kullansam ınternete gırebilir miyim.

Safa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Merhaba

Böyle bir sistemde en güzel tavsiye edebileceğim sistem Routerboard 493G Veya Routerboard 450G Modellerine bakmanızı söyleyebilirim. Bu Routerler MikroTik OS yazılımı ile çalışmakta üzerinde DHCP,Hotspot vs daha ayrıntılı sistemlerde yapabilirsiniz ve fiyatları bütçenize göre uygun olacağını düşünüyorum veya illaki TP-Link bir AP kullanmak isterseniz TL-WR741ND serisinede bakabilirsiniz Wan portuna giriş ipnizi static olarak verip diğer 4 çıkıştan DHCP dağıtıp networkünüze veya teker teker bilgisayarınza verebilirsiniz. İyi Çalışmalar Dilerim.

guvenlikduvari Guest

TD-W8910G modelinde zaten router özelliği var. 1 wan, 4 ethernet portu var. switch den gelen cat 5 i ethernet portuna takıyorum. wan portuna ip yi static olarak ver demişsiniz. biraz daha açıklayabilirmisiniz.

Safa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Tekrardan merhaba şimdi anlatmak istediğim eğer bahsettiğim router'i baglayacağınız WAN port'u tarafındaki Swich'te DHCP Server kurulu değil ise swich'inizin üzerindeki istediğiniz ip bloğundan bir ip adresi vermenizi söylemek istedim.

+ Konuyu Cevapla