Merhaba,

Cisco Catalyst 3560 Switch switch üzerinde sonlanan yaklaşık 15 'e yakın Cisco AIR-LAP1242AG-A-K9 Aironet 1242 LWAPP Wireless Access Point bulunuyor.Bu AP leden bazıları internet explorerda nomadix ile authentication isterken bazıları hiçbir authenticaiton ya da şifreleme olmadan direk internete bağlanılması isteniyor.

1 tane Cisco AIR-AP1141N-E-K9 Access Point i bu sisteme şifresiz olarak yayın yapa APler gibi sisteme dahil etmek istiyorum,şifresiz giren Cisco AiroNet 1242 Access Point deki konfigurasyonu aldım ip ve adını txt dosyasında değiştirerek bu cihaza yükledim.Bu aşamdan sonra wireless bağlanıyor fakat ip alamıyordu,kendim ip verdiğimde de networke yada internete ping de atamıyorum.Switch üzerinde diğer Access Point lerdeki ayarın aynısını yaptım fakat birşey değişmedi.şimdi de AP te web arayüzünden erişemiyorum.sorunlar artıyo

Cisco switch ile ilk defa vlan tanımı yapıyorum,diğer portlardaki tanımların aynısını yaptığımı düşünüyorum.nereyi gözden kaçırmış olabilirim sizce?Yardım ve fikirleriniz bekliyorum

Teşekkür ederim.