Cisco Air-BR 1310g, Access Point
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Air-BR 1310g, Access Point

Elimizde 1 adet Cisco Air-br1310g Access Point cihazımız var. Bu cihaz ile kurum içinde wireless sistemi kurmak istiyoruz. Bunun için öncelikle bu cihaz ve yüksek db anten ile bu işlemi

busy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco Air-BR 1310g, Access Point

Elimizde 1 adet Cisco Air-br1310g Access Point cihazımız var. Bu cihaz ile kurum içinde wireless sistemi kurmak istiyoruz.

Bunun için öncelikle bu cihaz ve yüksek db anten ile bu işlemi yapma imkanımız var mı?
    Eğer varsa hangi antenleri tavsiye edersiniz?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Kaya ATABEY isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Kullanım alanınıza göre değişir bu. Normalde kendi anteni Cisco 1310 Access Point in yönlü antendir. Yagi olarak çalışır. Herhangi bir anten takmassanız gösterdiğiniz yöne doğru rahatlıkla 60 metrelik bir mesafe kat ederken yayını taşır. Yok ben 360 derece omni yayın yapıcam diyorsanız, ozaman omni anten kullanırsınız. Lakin omniler biraz pahalıdır.

cyberanaliz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Selam form sitenize yeni katıldım konuyla alakasız olacak belki ama uykusuzluğuma verin elimde Cisco 1310 Access Point var daha öcesinde cisco ürünlerle hiç uğraşmadığım için ürün hakında da bilgiye sahip deilim sorunum bu ap ' i ihale usulü bilgisayarla birlikte alan bi arkadaştan çalışır vaziyette aldım kendim konfigüre edip kullanmak istiyorum ama elimde ne ap ' in kullanıcı adı parolası nede ip adresi var ve DHCP Serverden ip almıyor ip tarama programlarıyla taratiyim dedim hangi segmentte olduğunu bilmediğim için milyonlarca ip adresi taratacak
    Konu cyberanaliz tarafından (31.01.2011 Saat 07:36 ) değiştirilmiştir.

Yok onla uğraşılmaz zati.. Lakin elinizde bir konsol kablosu varmı ciscolara erişebilmek için. Cisco 1310 Access Point iki parça halinde gelmiştir size. bir tanesi büyük anten olan kutu, diğeride küçük elektrik beslemesi ve 2 ethernet girişi olan. O 2 girişten birtanesinin üzerinde console yazar. Burdan seri kablo yardımı ile cihaza bağlanabilmeniz gerekir. Daha önce seri kablo bağlantısı yapmamış iseniz bu cihazı resetlemeniz zor. Cihazı factory default ayarlarına çektikten sonra yine console ile ip verip (DHCP enable oluyodu sanırsam factory defaultta) yada DHCP den ip aldırıp web arayüzüne erişebilirsiniz. Arkadaşınızdan aldıysanız size konsol kablosu vermiştir belki kutunun içinde.

cyberanaliz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

ilginiz için teşekkür ederim ama beraberinde kablo verilmedi bu cihaz benim uykularımı kaçırıyor artık zira bu konularda pirpirikliyim biraz çeşitli si telerde araştırma yaptım hiper terminal konsoluyla söylediğiniz işlem gerçekleştirilebiliyor ama bunun için gerekli konsol kablosu olmadığı için tekrar çevirici şemalarını izleyerek sabahtan beri 13 tane kablo yaptım ama başarılı olamadım cisco ürünlerinin verimliliğini biliyordum ama bu kadar küçük bir detayı atlamaları bu kadar büyük bi sorun oluyor maksat güvenlikse anahtar korumalı bir reset butonu tasarlayabilirlerdi giden saatlerimemi yanayım yoksa sarsılan güvenimemi bilemiyorum genede alternatif yolları deneyeceğim cisco teknik destekten bir kablo gönderebileceklerini söylediler yarın elimde olur sanıyorum geldiğinde de hiper terminal ve komutları hakkında yardımlarınızı isteyeceğim tekrar tekrar teşekkür ederim

Cihazı ikinci el aldığınız için aslında veren kişi size konsol kablosu vermekle yükümlü. Normalde cisco 1310 içersinden 1 adet konsol kablosu bir adet 1 metrelik sarı ethernet kablosu ve en önemlisi 2 adette BNC 15 cm lik kablo çıkması gerekiyor. BNC kablolarınız varmı? eğer bnc yoksa zati konsol kablonuz olsada ulaşamassınız cihaza.Reset butonu ne yazıkki yok. Ama profesyonel ürünlerin çoğu zaman reset tuşu olmaz. Kimse tek tuşla cihazın fabrika ayarlarına dönmesini istemez açıkçası. Düşünsenize şirketinizin tüm ana çıkışlarını taşıyan routerın tek tuşa 3 sn basılı tutarak tüm ayarlarının silindiğini?

İstanbulda yakınsak size 1 adet veriyim olmassa. Ben entegratör bir firmada çalışıyorum. O kadar çok cisco konsol kablosu varki artık 9 pin uçlarını kesip rj-45 çakıp 1-1 ethernet olarak kullandığım oluyor. PM atın olmassa.

Realisty isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Arkadaşlar kolay gelsin Cisco 1310 Access Point için 2 adet BNC 15 cm lik kabloya ihtiyacım var nasıl temin edebilirim?

+ Konuyu Cevapla