Cisco 4404 Wireless LAN Controller
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 4404 Wireless LAN Controller

Merhaba arkadaşlar,Cisco Controller 4404 üzerinde çalışan Ap'in IOS lerini yedeklemek istiyorum bu işlemi AP üzerinden gerçekleştiremedim komutlarını bilmiyorum,yada bu işlemi controller üzerinden gerçekleştirebilirmiyim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, İyi çalışmalar

sgokdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 4404 Wireless LAN Controller

Merhaba arkadaşlar,Cisco Controller 4404 üzerinde çalışan Ap'in IOS lerini yedeklemek istiyorum bu işlemi AP üzerinden gerçekleştiremedim komutlarını bilmiyorum,yada bu işlemi controller üzerinden gerçekleştirebilirmiyim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

İyi çalışmalar

salihgenc isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Eğer WLC kullanıyorsanız zaten AP nin üzerindeki ios ları ve configleri defaultta WLC kendi üzerine yedekliyor. LWAPP ın calışma prensibinde AP üzerinde herhangi bir config bulundurmaz her açılışında WLC den çeker. bu durumda sadece WLC nin config inin yedeğini almanız yeterli olacaktır.

sgokdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Evet wlc kullanıyoruz şu anda 60 adet AP up durumda.Bu cihazlara telnet den eriştiğimde dediğiniz gibi bir işlem yapılamıyor confiği controllerdan alıyor.Fakat elimizdeki AP lerin tam modeli AP1242G-E-K9.bu cihazı WLC ye dahil edebilmem için IOS ni değiştirmem gerekiyor sanırım,çünkü cihazı bağladığımda controller üzerinde göremiyorum.Çalışan AP üzerindeki IOS almak istememinde sebebi bu çünkü bu IOS ler sadece cihazda mevcut elimin altında olmadığından zorluk çekiyorum.Yada sizin dediğiniz gibi controller görüyordur AP yi fakat ben controller üzerinde search ettiğimde mac adresinden bulamıyorum.Bağlı olan AP ler üzerinde değişiklikleri yapabiliyorum.Yani asıl amacım 0 bir AP'i controllera dahil edebilmek

Teşekkürler yardımlarınız için.

salihgenc isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

üzerinde LWAAP ios bulunan bir AP den ios u çekemeyebilirsiniz. AP yi satın aldığınız firmadan isteyebilirsiniz yada benim elimde eski versiyon bir LWAPP ios var size gönderebilirim. normal ios lu bir ap yi LWAPP ios a nasıl çevireceğinizi biliyorsanız özelden bana mailinizi yollayın göndermeye çalışayım.

+ Konuyu Cevapla