Linksys WRT110 Wireless Ayarları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
Linksys WRT110 Wireless Ayarları

Merhaba Ben Cisco Linksys WRT110 Wireless Router Modem aldım ama içerisindeki klavuzda kurulumla ilgli hiçbir bilgi yok Sorun şöyle: ilk olarak ben ortak internet kullanıyorum ve modem bende değil benden

HKN-WRT110 Guest

Standart Linksys WRT110 Wireless Ayarları

Merhaba
    Ben Cisco Linksys WRT110 Wireless Router Modem aldım ama içerisindeki klavuzda kurulumla ilgli hiçbir bilgi yok

Sorun şöyle:
    ilk olarak ben ortak internet kullanıyorum ve modem bende değil benden 40 metre bi uzaklıktaki evde, o modem exper ve Wireless

ben hattı o evden alıp kullanıyorum işte blirsiniz ortak net falan.neyse ben o hattı düne kadar normal

Lan' dan masa üstüne takıp kullanıyordum, yine sorun yok.
    Şimdi bir laptop aldım, Ben bu laptopu evde wirelessli kullanabilmek için vatan pc de adama danışdım o da bana bu Cisco Linksys WRT110 Wireless Router Modem 'i verdi ne bilim ben anlamam ki hiç. Şimdi ben evde hem Landan masa üstüne bağlayacam bu routeri hem de wireless özelliğinden laptopu kablosuz kullanmak istiyorum bu da tamam inşAllah anlatabildim.

şimdi bunu Cisco Linksys Wireless Router WRT110 Modem de CD yi takıyorum ilk kurulumu yapıyor tamam onda sorun yok ve interneti açtığmda herhangi bi sorun yok ama

bu aşamada Wireless (Kablosuz ) çalışmıyor onun da çalışması için 2. bir yükleme yapıyor CD onun adı da easy link advisor gibi bişeydi heralde
    işte ben bunu da kurunca ki wireless için olmalı bu 2. kurulan yazılım, bunu kurunca internet alıp gidiyor başını.

o evdeki Experin ip si 192.168.1.1 bu Routerinki de 192.168.1.1 ben de routerde değiştirdim o kısmları netten bulduğum bikaç bilgi

ile ipler çakışmasın diye ama nafile.

Router in ipsi 192.168.2.1 yaptım ben, o adres satırına girince bu arayüz çıkıyor ve orda şu seçenekler var

Ben PPPoE yi seçtim ki normalde de zaten protokol bu oluyor adsl de bildiğim kadar
    orda adsl kullanıcı adı
    şifre tamam
    3. seçenek zaten modemde de boş kalıyor ama bu PPPoE kısmında da VPI VCI 8 - 35 olayı yok sanırım bu seçenekte de onlar

olmadığı için çalışmıyor.
    o kısmın resmi şöyle

halbuki bu Cisco Linksys WAG54G Wireless ADSL Router marka modeminde bu sayfadaki protokol adı farklı ben bu resmi netten buldum burda hepsi var dediklerimin ama benim routerde yok , muhtemelen bu başlı başına bir modem olduğu içn içinde bu kısımlar var ama benim routerde de PPPoE birşeye yarıyor olmalı

son olarak wireless ayarlarım da enable , wirelessi görüyorum telefonumdan buluyor ama bağlan dediğimde ağ bağlantısı yanıt vermiyor yazıyor yani internet yok diyor galiba Türkçesi.

Şimdi benim Cisco Linksys Wireless Router WRT110 Modem diğer evdeki wireless özelliği olmayan exper ile sorunsuz bi şekilde anlaşması, bana hem o evden gelen Lan üzerinden PC me kablolu net vermesi(bağlantısı tamam onun) hem de etrafa wireless sinyal göndermesi için( gönderiyor ama ne pc de ne wirelessde internet var) ne yapmalıyım
    Konu System tarafından (19.07.2011 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

merhaba
    Linksys Routerınıza yan komşunuzdan fiziksel bağlantı var ve o modemde
    Wan yapılandırması mevcut.Sizin router da Wan ile alakalı bir şey yapmanıza gerek yok
    çünkü siz access point gibi kullanacaksınız diye anladım
    1-İlk olarak DHCP Server disable edin çünkü zaten modem Dhcp server
    olarak yapılandırılmış. sadece bunu yapıp Wireless ayarlarını yapmış olsanız
    internete çıkabilirdiniz.
    2-Routerınızın ip adresini 192.168.1.0 bloğundan mesela 192.168.1.254 verin
    3-Wireles ayarlarını yapın (SSID - Şifreleme)
    Sorun devam ederse geri dönüş yapın
    Kolay gelsin

HKN-WRT110 Guest

merhaba
    Linksys Routerınıza yan komşunuzdan fiziksel bağlantı var ve o modemde
    Wan yapılandırması mevcut.Sizin router da Wan ile alakalı bir şey yapmanıza gerek yok

Hımm, aynen böyle kardeşim, bu kısmı anladım, demek mantık böyle, haklısın ordaki experin içinde zaten var PPPoE protokol ayarları wan falan

1-İlk olarak DHCP Server disable edin çünkü zaten modem Dhcp server
    olarak yapılandırılmış. sadece bunu yapıp Wireless ayarlarını yapmış olsanız
    internete çıkabilirdiniz.

Ben o dediğin dhcpyi devre dışı bırakmıştım daha önce ve router ekranı şöyle oluyor, sadece şu kırmızıyla gösterdiğim hat yeşilden böyle kırmızıya dönüyordu bunu ben olayı göstermek için böyle yaptım kendi böyle olmuyo yani o hat tamamen kırmızıya dönüyor ve internet yine yok

ama senin diğer dediklerini yapmadım aynı anda, yani 2de dediklerini yapmamıştım.

dediğin gibi yaparsam kesin olurmu acaba hocam çnkü geri normal landan bağlanmak baya bi uğraştırıyor adamların modemine evden reset çekmek zorunda kalıyorum

Yardımcı olmaya çalıştığın için Allah senden çok razı olsun kardeşim yine de

yani özetle benim tek istediğim routerin arkasındaki porttan lan ile masa üstüne bağlanıp internete girebilmek ve wireless özelliği üzerinden de laptopla internete girebilmek
    sorunumu anlatamıyorum çok özür dilerim

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

bahsettiğim bağlantıyı sağladığınızda linksys den pc ye bir kablo bağlamanız yeterli olacaktır
    hem laptop hemde masaüstü pc internete çıkabilecekler

HKN-WRT110 Guest

çok çok teşekkürler hocam hemen deniyorum
    Not: Listeyi default bırakıyorum yani resim1 deki Automatic configuration- DHCP kısmında router ip değiştiricem ve diğer ayarları- SSID vs- yapıcam anladığım kadar.
    Konu HKN-WRT110 tarafından (16.05.2010 Saat 18:23 ) değiştirilmiştir.

HKN-WRT110 Guest

gerçekten çok özür dilerim ama dediklerini yaptım sonuç başarısız
    yine aynı şey oldu, yani DHCPyi devre dışı edince router tamamen disable kalıyor
    videoda sorunu çektim ve ekliyorum belki böyle daha iyi anlarsınız
    Dailymotion - linksysWRT110_0 - Bilim ve Teknoloji Kanal

HKN-WRT110 Guest

Ben sonunda bu aşamayı atlattım internet wirelessde de var PCde de fakat şimdi de routere 2. cihaz bağlanınca internet routerden gidiyor, yani router 2. ip i verince internet kesiliyor, tek tek kullnınca sorun yok, misal laptopla 1 sat bğlı kaldım birşey yok fakat masa üstünden internete bağlanınca 1 dk sonra net giti , tam tersinde de değişen birşey yok acaba İP çakışması falan mı var. Bu iplerle başımız belada vAllahi =) olmuyo bi türlü

+ Konuyu Cevapla