Wirelles Network
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Wirelles Network

Merhaba arkadaslar... Acces Point le Network hakkinda bir kac sorum olacak. Oncelikle acces point yardimiyla soyle birsey yapmamiz mumkunmu... - 20 Katli bir binada en alt katta bir Wrilles Broadband

Rhall isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Wink Wirelles Network

Merhaba arkadaslar... Acces Point le Network hakkinda bir kac sorum olacak.
    Oncelikle acces point yardimiyla soyle birsey yapmamiz mumkunmu...

- 20 Katli bir binada en alt katta bir Wrilles Broadband modemimiz bulunuyor.
    - ve benim istedigim her kata internet yayini yapmak. katlara acces point koyarak network paylasilabilirmi ve tamamen kablosuz olabilirmi?
    - her kat basi kac acces point kullanmaliyim.
    - malzeme olarak nelere ihtiyacim olur. ve hangi modelleri onerirsiniz.
    tabi olursa bilmiyorum ben boyle dusundum cunku hic bilgim yok access point ve wireless lar hakkinda. sadece iki bilgisayari birbirine baglayabilirim. ne amacla kullanilacaginida yazayim. bu bir hotel dir yaklasik 20 katli ve gelen
    musterilerin internet (dosya paylasimi) e bulunduklari odalardan kolayca baglanabilmelerini saglamak istiyoruz.

cevaplarinizi bekliyorum tesekkurler.
    Konu Rhall tarafından (26.04.2010 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: ek

Rhall isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Plan asagıda gorundugu gıbıdır. 1 den 10 a kadar sıralamıs oldugum bolumler hotel odalarıdır. dıger kırmızı noktalarda hotel odasıdır fakat aceleyle yaptıgım ıcın ornek bolum olarak numaralandırdım.

Konu Rhall tarafından (26.04.2010 Saat 21:13 ) değiştirilmiştir.

salihgenc isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

sadece en alttaki cihaza kablo erişimi sağlayarak bu dediğinden çok kötü performans alırsın. bence en azından her katta 1 adet kablo ile ana networke bağlanan access point kurup kata koyacağın diğer access pointleri de repeater olarak ayarlarsan çok daha iyi performans alırsın . şekil için ise yaklaşık boyutlarını yazarsan kat başına tahmini kaç access point kullanacağını da söyleyebilirim.

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

bu durumda çok farklı konular söz konusu her kat kaç metre kare? duvarların kalınlıkları ne gibi durumlar söz konusu yerinde incelemek daha sağlıklı sonuçlar vericektir? Ancak kısaca şöyle açıklayım tamamen kablosuz bir yapı olmaz ara katlar için switch koymanız gerekicek. İnternet çıkışınızı olduğu nokta ile en üst kata kadar access pointler için kablo çekilmeli. Dediğim gibi her katın kaç metre kare olduğu bilgisine göre konulacak access point sayısı değişiklik göstericektir

+ Konuyu Cevapla