Linksys WAG 160 vs Linksys WRT 100
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Linksys WAG 160 vs Linksys WRT 100

selam. Linksys WAG 160 vs Linksys WRT 100 yapılandırması hakkında bilgisi olan varmı Linksys WAG 160 modemine bağlamış olduğum WRT 100 access point üzerinden interneti paylaştırmak istiyorum iki cihaz farklı

syslog2 Guest

Standart Linksys WAG 160 vs Linksys WRT 100

selam.

Linksys WAG 160 vs Linksys WRT 100 yapılandırması hakkında bilgisi olan varmı
    Linksys WAG 160 modemine bağlamış olduğum WRT 100 access point üzerinden interneti paylaştırmak istiyorum
    iki cihaz farklı subnette olması grekiyor sanırım.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

merhaba
    local networkunuz ile access pointe vereceğiniz adres aynı subnettede olabilir
    fakat siz yönetim güvenliği için farklı subnetten bir adresde verebilirsiniz
    bu wireless akışına etki etmeyecektir.
    misal x bir yerde router 192.168.2.0 subnetine hizmet verirken
    access point 10.0.0.2 networkunde olabilir siz access pointe erişmek istediğinizde
    bilgisayarınıza 10.0.0.0 subnetinden bir ip adresi verip bağlanabilirsiniz.
    buradaki erişimden kasıt internet erişimi değil yönetimsel erişimdir
    kablosuz internet tarafında her 2 durumdada sorun olmaz
    kısaca siz SSID şifreleme metodu ve bir şifre belirleyip wireless interneti sağlayabilirsiniz

syslog2 Guest

selam tşkler.. söyledikleriniz tamam doğru ama bu sekilde zaten çalışmıyor muş örneğin modem ve ap bir birini ping liyor ama ap bulunduğu yerdeki clientları internete cıkamıyor farklı subnette aralıkta oalcak demişler
    ap sabit bir ip verip modem den alığı ipleri dağıtması gerekiyormuş sanırım.

+ Konuyu Cevapla