Wireless Sinyaldeki Zayiflik
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Wireless Sinyaldeki Zayiflik

Cisco Linksys wireless modem kullaniyoruz. Bina 3 katli ve wireless modem 2. katta, sistem odasinda metal kabinin icinde bulunuyor. Sinyal hem 1. hem 3. katta ya cok zayif yada hic

deliDumrul Guest

Standart Wireless Sinyaldeki Zayiflik

Cisco Linksys wireless modem kullaniyoruz. Bina 3 katli ve wireless modem 2. katta, sistem odasinda metal kabinin icinde bulunuyor. Sinyal hem 1. hem 3. katta ya cok zayif yada hic yok. Metal kabinetten cikardim ve 2. katta ortalik bir yerde denedim ama sonuc ayni neden olabilir veya normal mi veya bu sinyali güclendirmek icin ne yapmak lazim diye sorsam...

Fiver isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Valla her Wireless sorusunda beklenen bilgileri sayiyim size:
    Binanin plani,
    Modem, marka ve MODEL, anten cesidi,
    kullandiginiz wireless standardi,
    client detaylari, kac adet mesela,
    binanin etrafinda veya icinde bulunabilicek ve sinyali etkileyebilicek unsurlar
    (mutfak vardir hemen alt katta, mikro dalga firinlar vardir, yan binanizda cok kuvvetli wireless sinyaller vardir)
    daha sayilabilir...

CiscoEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Selamlar,
    Konuya hemen hizli bir sekilde gireyim.Ilk once sitesurvey yaparak baslayabailirsin mutfak dolap, mikrodalga firin kablosuz telefonlar felan.Bunlarin yerlerini ogrenmende fayda var bu bir.Birde Linksys lerde bulunna firmwareler gercekten cok basit ve kullanissiz .Benim size tavsiyem derhal elinizdeki Linksys firmware leri DD-WRT ile degistiremeniz olacaktir.DD-wrt ler size ozgurluk verirler.Linksys routeriniz linuz tabali bir AP olacaktir.Ayrica DD-WRT kullanici arayuzunden routerin gucunu yukseltebilirsiniz.Ben linksys routerlerde default power leveli 35 mW olarak biliyorum yanilmiyorsam kontrol etmem lazim.Ama dd-wrt ile bunu 225mW ta kadar cikrabilirsiniz ki buda size baya bir yeter .Bir cok daha teknik detayi bulabilirsiniz dd-wrt lerde.Ben siddetle tavsiye ederim.Kolay gelsin.

jilsander isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Selam;
    Modeme yakın bir yerde özellikle de kablosuz klavye ve mouse olup olmadığını kontrol edin. Benim başıma geldiği için hemen söylemek istedim.

kedisever isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Selam selam,
    Telsiz telefonların baz istasyonlarınıda hesaba katmakta fayda var.
    Kablosuz iletişim için kullanılan kanalı (mevcut modemde bu seçenek sunulmuş ise ) değiştirmek gibi bir lüksün var ise modemde farklı kanallar ile deneme yapmak belki sinyal kirliliği söz konusu ise çözüm olacaktır.
    Kolaylıklar.

+ Konuyu Cevapla