2KM Açık Alan Wireless
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
2KM Açık Alan Wireless

Merhaba arkadaşlar, Bir projede 2km açık havada notadan noktaya veri transferi yapmak gerekli. ben bunun için Cisco AP ve yagi tipi anten kullanmayı düşünüyorum. Bant denişliğim en az 13MBit olması

islanders isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Lightbulb 2KM Açık Alan Wireless

Merhaba arkadaşlar,

Bir projede 2km açık havada notadan noktaya veri transferi yapmak gerekli. ben bunun için Cisco AP ve yagi tipi anten kullanmayı düşünüyorum. Bant denişliğim en az 13MBit olması gerekmekte. Ve ayrıca WPA2 şifreleme desteklemesi gerekiyor. Daha önce Cisco 'nun AP leri ile hiç çalışmadım. Tavsiye edeceğiniz model ve anten varsa sevinirim. Fiyat araştırması yapmam gerekli tekliflendirme için. antenleri çıplak gözle noktalar arası görebilmesi için direk yükseltmeside yapacağım. AP modelinde dikkat etmem gereken sistemi kurup devreye aldıktan sonra kurumun kendi bilgi işleminin kolaylıkla kullanabileceği bir yapıda olması gerekmekte. Aklıma ilk gelen web arayüzlü olması.

şimdiden yorum ve bilgileriniz için teşekkür ederim

x25
    x25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Cisco 1310 serisi AP işinizi fazlasıyla görecektir.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

AP 1310 uygun fakat üzerinde anten bulunan modelleri 2 km mesafede 11mbit çalışıyor o yüzden üzerine anten takılan modelini alıp anten kullanmanız gerekmekte tavsiyem yagi modeldir şurdan inceleyebilirsiniz antenleri
    Cisco Aironet 2.4 GHz and 5 GHz Antennas and Accessories [Cisco Aironet Antennas and Accessories] - Cisco Systems
    Mr.google knows everything , ask to him...

+ Konuyu Cevapla