Access Point Model Önerisi - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 20 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
Access Point Model Önerisi

ben alındım ama bilmişlikten dolayı değil bunu kimse bilmiyordu zman geçtikce piştikce öğreniliyor ben birisine yardımcı olabiliyorsun teşekkür alıyorsam inanki çok memnun oluyorum önemli olan yardımcı olabilmek bende hani bilmişlikmi

jojopachaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

ben alındım ama bilmişlikten dolayı değil bunu kimse bilmiyordu zman geçtikce piştikce öğreniliyor ben birisine yardımcı olabiliyorsun teşekkür alıyorsam inanki çok memnun oluyorum önemli olan yardımcı olabilmek bende hani bilmişlikmi yaptım farkında olmadan die alındım açıkcası

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı jojopachaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pardon kardeş ShoSt cevaplarıinda anlatmış olduğun 4 . madde yi anlıyamadım kime neden böyle bir cümle kurdunuz ben nacizane fikrimce alındımda açıklarsanız sevinirim
    Siz niye üzerinize alındınız ? ben diamond_bilgisayar isimli üyenin airties ın o modeli noktadan noktaya çözümler için demesi üzerine bilginiz olmadan fikriniz olmasın dedim zira söylediği model üzerinde omni-directional anten olan bir cihaz,ayrıca üslubu da hiç hoş değildi,insanlar burda paylaşım yapıyor birbirlerine yardımcı oluyor o yüzden saygılı olmaları gerekir,saygının olmadığı yerde youtube un altındaki yorumlara döner forum
    Mr.google knows everything , ask to him...

jojopachaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

turkavfatih arkaşlada konuştuk bana söylemediğini diamond arkadaşa söylediğini söyledi ben sadece alındım sanki bunları söylerken bilmişlikmi tasladım die düşündüm aslında öyle bişey kesinlikle olamaz zaten daha bilmediğim milyonlarca şey vardır ki sizlerinde vardır teknolojiyi günü gününe takip etmek zordur neyse konu kapanmıştır ben yoksam arada problem yoktur ama diğer arkadaşta bildiğinden değil sadece fazla bilmediği için kendisininde tabir ettiği ezik duruma düşmemek için yazdığını söyledi onuda madur görmek gerekir saygılarımla ...

diamond_bilgisayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

herkese teşekkür ederim bilgilerinizden faydalacam demekki bu bi hayal 3 km 5 km çeken access pointlerle işi bitirebileceğimi zannettim ama yanılmışım neyse sizlere kolay gelsin bişey merak edersem size danışırım yine

ConfigT Guest

heheheeee
    Seyyar Ap .... gizem ve magic dolusun burner, Dusunsene ap yi eline alip kat kat dolasiyorsun, birde dusun bu isi skyscrapers de yapiyorsun <LoL>...

k4u-00001100
    kolay gelsin
    Konu ConfigT tarafından (21.06.2009 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir.

makkaveli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Arkadaşlar şimdi benim bir sorum olacak bu airties wob-201 ile 500 m2 bir alanda ( aynı kat ) ve 12 tane ayrı oda her odada bir bilgisayar var böyle bir ağ için kullanmak mantıklı olur mu sizce veya ne derece sağlıklı olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

frost26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

kardeş 100 kullanıcıyı hiç bir acces point kaldırmaz o duvarlardan geçen sinyalin kalitesi seni internete çıkartmaz eger bide evlerde çelik kapı varsa işin çok zor aşırı derece siyal kırıyor haberin olsun yanlız tek bir access pointle çözme fikrini bence aklından çıkart derim

nhjjkhkkjh

arkadaşım bildiğim kadarıyla bu wob-201 1300-1400 tl gibi bi fiyatı var(yanlış biliyorsam düzeltin)bence her daireye giriş sevisi bir acces point taksan hem daha sağlıklı hem daha az maliyetli bir şekilde kurtulursun.Mesela d-link dwl2100 ap hatta daireler ykınsa anten değişrtirerek(7dbi omni anten)iki veya üç daireye tek bir access pointle hakim olabilirsin

Alex1024 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba,
    Bence bunu U şeklinde olan blokların tam ortasına bir sektör anten sistemiyle çözebilirsiniz. Bunun için size 3 tane 90 derecelik sektör anten lazım olacak.
    Bunu örnek olarak
    3 x Ubiquiti Basestation Sector 16dBi 90
    3x Rocket M (anten arkasına takılan AP cihazları)
    ile çözebilirsiniz.
    Ama teorik olarak, çünkü binaların yapısı nasıldır ve apartmanlarının en arka tarafına kadar sinyal zayıflaması ne kadar olur bilemeyiz. Belki birtane alıp denersiniz, yada
    Tp-link Tl-wa5210g ile bir deneyebilirsiniz, açıları biraz daha dar fakat onunla 50 derecelik alanda iyi sonuç alırsanız sektör anten sistemi kurabilirsiniz bence.

NOT: İzmirde baya sallandı şimdi..
    NOT2: Konu çok eski yeni farkettim. Ama benzer konularda yardımcı olur inşallah.
    Konu Alex1024 tarafından (20.05.2011 Saat 00:19 ) değiştirilmiştir.

+ Konuyu Cevapla