Cisco 1300 Access Point or Bridge
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 1300 Access Point or Bridge

Cisco Aironet 1300 Series hakkında bilgi edinmek istiyorum.(türkçe döküman).Daha dogrusu konuya gireyim.outdoor ürünlerinden airties wob-201'i kullandım ama maalesef bir sonuc elde edemedim.acaba Cisco Aironet 1300 Series adlı ürün işime yararmı.Cisco

hakan7906 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 1300 Access Point or Bridge

Cisco Aironet 1300 Series hakkında bilgi edinmek istiyorum.(türkçe döküman).Daha dogrusu konuya gireyim.outdoor ürünlerinden airties wob-201'i kullandım ama maalesef bir sonuc elde edemedim.acaba Cisco Aironet 1300 Series adlı ürün işime yararmı.Cisco Aironet 1300 Series hakkında bilgiye ihtiyacım var.tşk.

dayt Guest

öcelikle şunu sormak istiyorum isteğiniz ile alakalı olarak forumda arama yaptınız mı çünkü istediğinize yakın bilgiler vardır forumda.
    ikincesi probleminizi biraz açarmısınız airtiesda nasıl bir sonuç alamadınız da cisco ile almak istiyorsunuz? tam isteğiniz nedir nasıl bir alana kurmayı düşünüyorsunuz. bunları söylerseniz daha net bir bilgi verebiliriz

ne konuda başarısız oldunuz açabilirmisiniz?

irony isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Diger arkadaslarimin dedigi gibi beklentiniz nedir?

hakan7906 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco Aironet 1300 Series

BİR TATİL SİTESİNDE SİTE SAKİNLERİNİN EVLERİNDE(SİTEDE 160 TANE EV VAR) KABLOSUZ BİR ŞEKİLDE İNTERNETE ERİŞMELERİ İÇİN AİRTİES WOB-201'i DENEDİK.WOB-201 DEKİ PROBLEM; 30-40 METREDEN SONRA SİNYAL VERMIYORDU.BİZDE GERİ İADE ETTİK.ŞU ANDA DA ARAŞTIRMA AŞAMASINDAYIM.IKI MODEL ARAŞTIRIYORUM "Cisco Aironet 1300 Series" YADA "ZYXEL NWA3550 1PORT 108Mb OUTDOOR KABLOSUZ POE AP" .CİSCO DAN DAHA İYİ SONUC ALABILECEGIMI DUSUNDUGUM ICIN 1300 Series Nİ ARAŞTIRIYORUM.SONUC ALAMAZ İSEM ZYXEL'İ TERCIH EDECEGIM.TŞK.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Öncelikle 160 tane ev demek çok büyük bir alan demek , burda olması gereken yapılacaklar testler doğrultusunda bir cihazın ne kadar alanda kullanıcıları etkilediğini görmek ve ona göre mesela 5 tane yada 10 tane cihaz koymak

Siz oraya tek cihaz koyup üzerinde istediğiniz kadar güçlü anten koyun bilgisayarların üzerindeki anten in gücü bellidir ve sinyalleşme çift taraflıdır ve gene sonuç alamazsınız , nasıl farklı cep telefonları aynı yerde farklı sinyal elde ediyorlarsa buda o mantıkdadır

Ayrıca bir access point üzerinden 160 kulllanıcı geçirmek intihar olur cihaz kaldırmaz , AP başına max 30 kullanıcı olacak şekilde ayarlamak gerekir , tek cihaz koyuyum kocaman sitede internet olsun diye bir şey yok
    Mr.google knows everything , ask to him...

dayt Guest

Alıntı hakan7906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BİR TATİL SİTESİNDE SİTE SAKİNLERİNİN EVLERİNDE(SİTEDE 160 TANE EV VAR) KABLOSUZ BİR ŞEKİLDE İNTERNETE ERİŞMELERİ İÇİN AİRTİES WOB-201'i DENEDİK.WOB-201 DEKİ PROBLEM; 30-40 METREDEN SONRA SİNYAL VERMIYORDU.BİZDE GERİ İADE ETTİK.ŞU ANDA DA ARAŞTIRMA AŞAMASINDAYIM.IKI MODEL ARAŞTIRIYORUM "Cisco Aironet 1300 Series" YADA "ZYXEL NWA3550 1PORT 108Mb OUTDOOR KABLOSUZ POE AP" .CİSCO DAN DAHA İYİ SONUC ALABILECEGIMI DUSUNDUGUM ICIN 1300 Series Nİ ARAŞTIRIYORUM.SONUC ALAMAZ İSEM ZYXEL'İ TERCIH EDECEGIM.TŞK.
    Kendi fikrimdir.
    1.) Sinyal'i yönlendirebileceğin anten kullan. (AP olarak Cisco 1310 iyidir bunun için)
    2.) Tatil sitesindeki konutların mimari yapı (alana yerleşim) durumlarına göre 6-10 adet AP gerekecektir. Bu sayı aynı zamanda etrafta bulabilecek sinyal engelleyebilecek şeylere göre artıp azalabilir.

Eğer kaliteli bir bağlantı sağlamak istiyorsanız AP başına en fazla 25-30 kullanıcı düşmeli.

jojopachaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

sana tek tavsiye deneyimime dayanıpta söylüyorum cisco 1300 serisi 1310 sakın verme farklı yayınları görünce hemen sapıtıyor çözüm bulamadım şuan elimde 2 tane var çözmeye çalışıyorum çözemiyorum internete bağlanıyor kısa süre kalıyor sinyal full ama bağlantı 54 - 48- 30 -20 die yavaş yavaş düşüyor sonra kopartıyor problemi çözemedik

tavsiyem cisco ap verme 1300 serisi tabi diğerlerinde sorunla karşılaşmadım

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Farklı yayınları görünce etkileniyor deyince benim aklıma kanal seçimi geliyor,ortamdaki cihazların kanalına göre en uygun ayarlama yapılırsa sorun yaşanacağını düşünmüyorum...
    Diğerlerinde sorun yaşamadım demişsiniz,aynı yerde aynı konumda başka cihazla test ettinizmi ? Her koşul birbirinden farklıdır ve kesin sonuca ulaşmak için cihaz dışındaki tüm koşulların aynı kalması gerekir heleki wireless gibi hassas bir konuda...
    Mr.google knows everything , ask to him...

jojopachaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

söylediğim gidi kanalllar teker teker test edilmişti zaten bunların sinyal leri bişeyden etkilendiği doğrudur ama onu bulmak problemdir zaten tahmin olarak farklı ap lerin sinyalleri karıştırması

+ Konuyu Cevapla