Terminal Server Kurulum ve Ayarları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
Terminal Server Kurulum ve Ayarları

S.A. Arkadaşlar.. Bana Terminal Server ile ilgili Kapsamlı ve en "Kıl " ayrıntılı Türkçe Döküman Lazım.. Kısa Sre İçerisinde Yardımcı Olabilecek Olan Olursa.. Cevap Yazarsa Çok Sevinirim... Şimdiden Teşekkür Ederim...

ToLGa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Exclamation Terminal Server Kurulum ve Ayarları

S.A. Arkadaşlar..

Bana Terminal Server ile ilgili Kapsamlı ve en "Kıl " ayrıntılı Türkçe Döküman Lazım..
    Kısa Sre İçerisinde Yardımcı Olabilecek Olan Olursa..
    Cevap Yazarsa Çok Sevinirim...

Şimdiden Teşekkür Ederim...

meds Guest

arkadasım termınal server ılgılı ne ıstıyorsun kurulum ıse anlatayım .. hangı ısletım sıstemınde calıstırmak ıstıyosun wın2003 normal olarak ama wınxp de de ıllegal termınal servısı calısmakda .

server 2003 de çalıştıralacak + dediğim gibi kurulum olsun diğer ince ayrıntılarına kadar.. valla hoca en ince ayrıntısına kdar istedi ona göre çalışcam bende.. yardımcı olabilirsen çok iyi olur..

meds Guest

http://www.olympos.org:81/article/ar...__yapilandirma

buyur arkadasım burda ayrıntılı olarak termınal server kurulumunu anlatmıs kolay gelsın..

e-mky Guest

msd demişssinki win203 de normal xp de illegal çalısıyor demişssin den emdek istediğini anlayamadım xp dede normal de diğer pclere termian.server rdp uzantılı bağlantı kurup makineye erişebiliyoruz kendi pc miz gibi kullanıyoruz karsı makeineyi.. acıklarmısın . biraz...

meds Guest

Sımdı server 2003 de default olarak 1 rdp gelır yanı ben server ekranında calısırken sen baska yerden yada localden servere baglanıp ıslem yaparsın. Win xp de de rdp vardır fakat sen wın xp ye rdp ıle baglanmak ıstedıgınde senın oturumunu kapatır ve rdp ıle baglanmak ısteyen kısıye oturum hakkını verır bunun ıcınde senden onay ıster onay verırsen sen masaustunden dusersın ve karsı taraf calısmaya baslar. Wın xp de ıse bulandan Allah razı olsun programları patch lerı ve reg ayarlı olan surumlerı mevcut ıllegal olarak calısan dıyorum cunku termınal server clıent bası lısans gerektırıyo elemanlar bulmuslar xp yede server 2003 e baglandıgın sekılde termınal server kuruyorsun ve masaustunden dusmeden 15 yada daha fazla kullanıcı baglayabılıyorsun.. illegal dememdekı kasıt budur.

benim takıldığım bi noktada aptal terminallerde terminal servere nasıl bağlancaz..

Bağlancı LAn yaparak mı .. ?? Acil Cewap Lüften..

meds Guest

Hocam termınal serverlerde olusturmus oldugun kullanıcılara baglanmak ıcın rdp yı kullanabılırsın. Eger localden baglanıcaksan kullanıcı ısmı ıle rdp den dırek baglanırsın yok net den baglanıcam dersen rdp ye yonlendırmesını yaptıgın ıp adresını yazarsın ve baglanırsın.

Serhatx isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Alıntı meds Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sımdı server 2003 de default olarak 1 rdp gelır yanı ben server ekranında calısırken sen baska yerden yada localden servere baglanıp ıslem yaparsın. Win xp de de rdp vardır fakat sen wın xp ye rdp ıle baglanmak ıstedıgınde senın oturumunu kapatır ve rdp ıle baglanmak ısteyen kısıye oturum hakkını verır bunun ıcınde senden onay ıster onay verırsen sen masaustunden dusersın ve karsı taraf calısmaya baslar. Wın xp de ıse bulandan Allah razı olsun programları patch lerı ve reg ayarlı olan surumlerı mevcut ıllegal olarak calısan dıyorum cunku termınal server clıent bası lısans gerektırıyo elemanlar bulmuslar xp yede server 2003 e baglandıgın sekılde termınal server kuruyorsun ve masaustunden dusmeden 15 yada daha fazla kullanıcı baglayabılıyorsun.. illegal dememdekı kasıt budur.
    Multiple Remote Desktop Connection forumda anlatılmıştı zaten.

+ Konuyu Cevapla