Server 2003 Kullanıcı Yetkilerinin Kısıtlanması
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
Server 2003 Kullanıcı Yetkilerinin Kısıtlanması

Herkese selam, 2003 serverda uzak masaüstü ile bağlanan kullanıcının yanlızca istediğim uygulamayı çalıştırmasını nasıl sağlarım. hatta mümkünse masaüstünde program iconu dışında birşey kalmasın. Bu arada soru soran diğer arkadaşlar gibi

anarko isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Arrow Server 2003 Kullanıcı Yetkilerinin Kısıtlanması

Herkese selam,
    2003 serverda uzak masaüstü ile bağlanan kullanıcının yanlızca istediğim uygulamayı çalıştırmasını nasıl sağlarım. hatta mümkünse masaüstünde program iconu dışında birşey kalmasın.

Bu arada soru soran diğer arkadaşlar gibi banada google 2 kelime yaz karşına gelir vs. şeklinde cevaplar yazmazsanız sevinirim. Son bir kaç gündür sadece bununla ilgili dökümanları okumakla geçti vaktim.
    ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Serhatx isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Merhaba anarko;

Server 2003 üzerinde bu işlemi Active Directory Users and Computers kısmından New Organizational Unit oluşturup,daha sonra ( örn. isim: TERMINAL ) userlarını bu O.U 'ya move edip , O.U özelliklerinden New Group Policy diyebilir , eklenmiş olan yeni Policy yazısına bir kere tıklayıp , EDIT 'e tıklıyorsun.Daha sonra istediğin kısıtlamayı getirebilirsin.Hatta user 'ın kendi kendine log off olmasını engelleyebilir , senin belirlediğin vakitlerde otomatik kapanmasını sağlayabilirsin.

Eğer halen karamsar isen , P.M 'den iletişim adresimi isteyebilirsin.

İyi çalışmalar

deliDumrul Guest

Ben olsam bu isi preconfigured user profile dedikleri ozel kullanici hesabi olusturarak yapmayi denerdim cunku group policyde boylesine bir hesap olusturmak cok uzun surer tek tek izinler vermeniz cok vakit alacaktir.
    Alttaki linkte bir ornekle aciklamis, makale resimli fakat ingilizce

Windows Server Hacks: Using Preconfigured User Profiles | O'Reilly Media

Serhatx isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Group oluşturup Policy uygula.

emree35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

arkdaşlar benim okulda server ile ilgili ödevim varda ben servere kurdumama kısıtlama ayarları yapılması lazım bunun için bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

malatyalee isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Alıntı emree35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar benim okulda server ile ilgili ödevim varda ben servere kurdumama kısıtlama ayarları yapılması lazım bunun için bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim...
    microsoftun sitesinde group policy aracını indir server ına kur. yönetimsel araçlara group policy managment gelicektir.oraya gir. daha önce oluşturmuş olduğun domainine, OU na veya site ne istediğin şekilde kısıtlamaları getirebilirsinn.
    kolay gelsin.

+ Konuyu Cevapla