Türkiye F Klavyeye Geçiyor
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Türkiye F Klavyeye Geçiyor

Hükümet, 15 milyon öğrenciye ücretsiz dağıtılacak tablet bilgisayarları ‘Türkçe F klavyeli’ olarak ürettirme kararı aldı. Bu karar gelecek neslin, şu an çoğunlukla kullanılmakta olan Q klavyeden uzaklaşması anlamına geliyor. Ekonomi

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Standart Türkiye F Klavyeye Geçiyor

Hükümet, 15 milyon öğrenciye ücretsiz dağıtılacak tablet bilgisayarları ‘Türkçe F klavyeli’ olarak ürettirme kararı aldı. Bu karar gelecek neslin, şu an çoğunlukla kullanılmakta olan Q klavyeden uzaklaşması anlamına geliyor.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Microsoft, Apple, Cisco ve Intel gibi dev yazılım şirketleriyle geçen hafta ABD’de yaptığı “tablet PC” görüşmeleriyle ilgili olarak Bakanlar Kurulu’na bilgi verdi. Haberin kaynağına göre, Ankara’da bir ilköğretim okulunda pilot olarak başlayacak olan uygulama, gelecek dönem, tüm okullarda yaygınlaştırılacak.

Kaynak : ntvmsnbc

ilker61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Ben F klavye olayını onaylamıyorum.Her konuda Türkçe'yi destekleyen biri olarak,F klavye işinin çok öneli bir konu olduğunu düşünmüyorum.Önceden daktilolar f klavyeydi de ne oldu?f klavyeye alıştın diyelim,gireceksin bir uluslararası firmada işe,önüne verecekler q klavye,kalacaksın yine öyle.Bence bu tarz uygulamalar gereksiz çabadan başka bir şey değil.....

System isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

İlker alırsın 15 , 20$ verip bir klavye ne var canım bunda. İşe alan adam illa Q Klavye ile çalış yoksa almam mı diyecek.
    Ayrıca bildiğiniz gibi Q Klavye'yi de F 'e , F Klavye'yi de Q 'ya çevirmek 2 sağ click ile yapılabilen işlemler.

ilker61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Orası öyle canım doğrudur,ama ne bileyim,ülke olarak her alanda,teknolojiyi üreten ve de pazarlayan ülke olmak varken,tüketen ülke olmak,ve de yapılan çalışmaların sadece ve sadece bu tarz formalite çalışmalardan ibaret kalması bana çok koyuyor,sinir oluyorum.Neyse umarım zamanla her şey değişir....

Unknown isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Tamamen saçmalık, tamamen gereksiz, özetle abesle iştigal bir atılım. Bunlar göz boyama başka bir şey değil.

+ Konuyu Cevapla