Iphone - Samsung Sizce Hangisi
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Iphone - Samsung Sizce Hangisi

Piyasa lideri malum 2 marka yeni modeller ve yeni uygulamalar ve kullanım kolaylıkları şık dizaynlar gözalıcı değişimler. Hepsi tamamda peki yeni bir telefon almak istiyoruz kriterler kişiden kişiye değişir ama

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Standart Iphone - Samsung Sizce Hangisi

Piyasa lideri malum 2 marka yeni modeller ve yeni uygulamalar ve kullanım kolaylıkları şık dizaynlar gözalıcı değişimler.

Hepsi tamamda peki yeni bir telefon almak istiyoruz
    kriterler kişiden kişiye değişir ama ortak noktalarda hemfikir olundu diyelim tercih ne olmalı?

Iphone mu Samsung mu bir sormak istedim. Tecrübeli kullanıcılara bizzat sormak istedim. Internette
    bir çok bilgi karşılaştırma testleri var zaten. son kullanıcı olarak sizin fikirleriniz nelerdir ?

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

merhaba

ben iphone kullaniyorum gayet guzel ve sade. androidler oyuncak gibi geliyor cok renkli.
    burada onemli olan telefonun ozelliklerinden cok uygulama zenginligi ve kalitesi. ben androidde kullanmis birisi olarak iphone diyorum.
    www.cliguru.com

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selam,

bencede apple/iphone.

samsung ve diğer android cihazlarda iphone'a ciddi fark atacak kadar extra özellik var ama günlük yaşamda bu özelliklerin nerdeyse hiç birisi kullanılmıyor. (istisnalar var tabiki)
    Mesela samgsungtaki göz okuma sensörü (video izlerken gözü ekrandan ayırırsan video otomatik duruyor) olsa ne olur olmasa ne olur. kaç kişi telefonunda video izlerki? tablette izlemek varken? veya 7 tane samsung bir araya geldiğinde 7+1 hoparlör sistemini oluşturması gibi gereksiz bir olayı kim kullanırki.

cihaz ile ilgili gereksiz ve kullanışsız bir sürü özellik sıralanabilir. cihazın tablet kadar büyük olması ve o cihazı kulakta konuşurkenki görüntüsü dahada itici bir hale getiriryor telefonu. bence "telefon" diye adlandırılan bir cihaz o kadar büyük olmamalı.

Bunların yanı sıra android ile ios kıyaslanamaz bile. android markete ve app store'a girip baktığınızda uygulamaların kalitesini ve kitlesini az çok anlarsınız zaten. Birde Apple uygulamaları ios üzerinde çok stabil ve problemsiz çalışıyor. android'te zaman zaman hatalar verip çökmeler yaşanabiliyor.

Android'te her şey yapılabiliyor diyenler için; iphone jailbreak yapılarak dahada fonsiyonel hale getirilebiliyor. bir sürü özellik katacak tweak mevcut. jailbreak yapmadanda bir sürü ücretli uygulamayı ücretsiz olarak (25pp uygulaması ile) kullanabiliyorsunuz.

Bunlar bir yana NFC teknolojisinin henüz apple cihazlarına entegre etmemiş olması çok kötü bir durum.

bir süre android kullandım. Şuan ipad 4.nesil ve iphone 4S var. Özellikle kitap/pdf okumak için ve video izlemek için ipad harika bir cihaz. çoğu zaman bilgisayar kullanmaya bile gerek kalmıyor ipad varken.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

challanger isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Kararınız" stabilite" yada "yeni özgün teknoloji "arasında seçim yapmak aslında

Bunların yanı sıra android ile ios kıyaslanamaz bile. android markete ve app store'a girip baktığınızda uygulamaların kalitesini ve kitlesini az çok anlarsınız zaten. Birde Apple uygulamaları ios üzerinde çok stabil ve problemsiz çalışıyor. android'te zaman zaman hatalar verip çökmeler yaşanabiliyor.
    Bu kısım tamamen doğru..Evet android kullanırken özgürsünüz ama bu özgürlük stabil bir özgürlük değil malesef .200 mb hafızası olan telefonumu sd kart ile birleştirerek daha performanslı ve 4gb alana sahip bir cihaza dönüştürmüştüm ama bir iki ay sonra durup dururuken sorunlar yaşadım ve sıfırlamak zorunda kaldım.
    Ayrıca Android tarafında onlarca farklı model telefon olduğu için uygulamalar bazı model telefonlarda uyumsuzluk yapabiliyor .apple'da 3 model var 4 4s ve 5.Uyumsuzluk problemi daha az ve daha stabil çalışıyor.Ve durup duruken sizi telefonsuz bir insan haline sokmuyor

Bu durumdan dolayı Iphone-5 kullanıcı olmak üzereyken Yeni HTC one'i görünce biraz daha bekleme kararı aldım. Gerçekten Cok kisa bir sürede ve cok hızlı ilerliyor android özellikleri.Özgün kullanışlı yaratıcı fikirler hergün daha da heyacanlandırıyor..Ben karar vermeden önce yeni htc one'i incelemeni tavsiye ederim. HTC One Genel Bakış - HTC Smartphones

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

JailBreak iphone5 kullanmaktayım . Son derece memnunum. Eşim Galaxy S3 aldı son derece şikayetçi

Tavsiye etme sebeplerim ise :

- Çok ergonomik .
    - Son derece dayanıklı , çok defa düşürdüm hala sapasağlam.
    - Hızlı ve stabil
    - Şık ve sade..

Geçmişte 4 ve 4S'de kullandım . Kesinlikle Iphone derim

BUMP yeter ya

challanger isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

@dunc hocam, Gerçekten Iphone'daki stabilite olayı 3310'da bile yokdu bu konuda rakibi yok...
    Yinede yeni Htc one gerçekten heyecanlandırdı beni tavsiye etmek istedim
    Androiddeki gelişim iphona göre çok hızlı ama hala stabill olmuş değil.Zaten bu sene alınan telefon 1 sene sonra eskidiği için şuan stabil çalışan iphone5 almak daha mantıklı

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

şirketin verdiği en ucuz model samsung u kullanıyosam ve bana yetiyosa , dünyanın parasını bir telefona vermek garip geliyor
    Mr.google knows everything , ask to him...

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı GhoSt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirketin verdiği en ucuz model samsung u kullanıyosam ve bana yetiyosa , dünyanın parasını bir telefona vermek garip geliyor
    galaxy ace dimi. :P
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı NonStop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    galaxy ace dimi. :P
    Yok Gio
    Konu Hypnotic tarafından (15.07.2014 Saat 08:47 ) değiştirilmiştir.
    Mr.google knows everything , ask to him...

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

netice olarak iphone diyenler çoğunlukta şuan , hayır galaxy s3 s4 diyen yokmu ? onlarında görüşlerini almak isterim

+ Konuyu Cevapla