Linksys WAG120N Router ile Zyxel P-660RU Modem T1v2 Baglantı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
Linksys WAG120N Router ile Zyxel P-660RU Modem T1v2 Baglantı

değerli üstadlarım yeni modem aldım ve bu modeme gelen interneti verip lan aracılığı ile yada kablosuz üzerinden zyxel modemime aktarmak istiyorum bu modemden diğer pclerin baglanmasını istiyorum aşşağıdaki resimde ne

bossturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Linksys WAG120N Router ile Zyxel P-660RU Modem T1v2 Baglantı

değerli üstadlarım yeni modem aldım ve bu modeme gelen interneti verip lan aracılığı ile yada kablosuz üzerinden zyxel modemime aktarmak istiyorum bu modemden diğer pclerin baglanmasını istiyorum aşşağıdaki resimde ne yapmak istediğimi açıklamak istedim. siz değerli üstadlarımdan yardım istiyorum

şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim

laxi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba,
    linksys modemin ip aralığından boş bir ip adresini ZyXEL modemin yerel ağ menüsünden ZyXEL modeme ver sonra ZyXEL modemin yine yerel alan ağı menüsünden DHCP server özelliğini kapat, son olarak ta ZyXEL modemin wlan ayarlarını yapıp kendine bir ağ ismi ve kablosuz şifre oluştur iki modem arasına ethrnet kablosunu bağladığında ZyXEL modem üzerinden kablosuz bağlananlar linksys üzerinden internete çıkabilirler.

laxi yardımın için çok teşekkür ederim mantığını anladım linksys modemde 192.168.1.3 nolu ip zyxele gösterdim ve DHCP kapattım daha sonra bağlantıyı kurdum

emirag isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Alıntı laxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    linksys modemin ip aralığından boş bir ip adresini ZyXEL modemin yerel ağ menüsünden ZyXEL modeme ver sonra ZyXEL modemin yine yerel alan ağı menüsünden DHCP server özelliğini kapat, son olarak ta ZyXEL modemin wlan ayarlarını yapıp kendine bir ağ ismi ve kablosuz şifre oluştur iki modem arasına ethrnet kablosunu bağladığında ZyXEL modem üzerinden kablosuz bağlananlar linksys üzerinden internete çıkabilirler.
    Merhaba,
    aynı modemden bende kullanıyorum Linksys WAG120N Router. Yalnız çok verim alamıyorum. Çoğunlukla ipod la falan bağlanamıyorum. görüyo ama şifreyi kabul etmiyo. bazen de kendi kendine bağlanmış oluyo. Destek hattından pek yardımcı olamadılar. Sorun ne olabiir acaba

şire tipini ne seçtin acaba

emirag isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

wpa seçili destek hattından da yardım cı olamadılar

eğer fw güncel değilse güncelle bence belki sorun fwdedir

+ Konuyu Cevapla