WAG160N ADSL Modem
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
WAG160N ADSL Modem

Arkadaşlar 2 gün önce Cisco Linksys wag160n bir modem aldım. Evime ondan öncede aztech605ew g++ bi modemim vardı sorun şu ki aztech modemi kurarken pekte karışık olmayan bi arayüzle kurdum

m3l4nkoliq is offline Junior Member

Default WAG160N ADSL Modem

Arkadaşlar 2 gün önce Cisco Linksys wag160n bir modem aldım.

Evime ondan öncede aztech605ew g++ bi modemim vardı sorun şu ki aztech modemi kurarken pekte karışık olmayan bi arayüzle kurdum ve hiç bir ayar yapmadım diyebilirim ancak linksys in arayüzünde birçok ayarı var ve ben bu konuya pekte hakim değilim.

Benim bildiğim şey internetten download hızıdır aztech varken 2mbps lik netimle 207-211 kb hızında dosya çekiyordum netten ancak linksys le 160-180kb yle ancak indirebiliyorum.

Bunun yanısıra draft-n bi modemin yani linksys in g sınıfı bi modemden yani aztech ten daha iyi çekmesi gerekirken wireless olarak o konudada sıkıntılar yaşıyorum.

Acaba bana wag160n in ayarlarını nasıl yapmam gerektiği konusunda yada bu yavaşlığı nasıl engelleyebileceğim konusunda yardımcı olur musunuz ?

GhoSt is offline Senior Member

Download hızının modemle bir alakası yoktur genel internet bağlantısında bir yoğunluk vardır , bunun dışında 802.11N i kullanabilmeniz için bilg ınızda da 11N destekli donanım bulunması gerekir , bu yok ise 802.11b/g çalıştırır , bu şekilde çalışırkende üzerindeki antenin gücüne bağlı olarak önceki cihazdan daha düşük sinyal yayıyor olabilir , ikisini karşılaştırmak için birebir aynı biçimde konumlandırmanız gerekir sağlıklı bir sonuç almak için
    Mr.google knows everything , ask to him...

Cevabın için öncelikle teşekkürler ancak bilgisayarımda intel p8700 işlemci takılı ve b/g/draft-n destekli pc im ancak dediğim gibi linksys dosyayı yavaş indiriyor internet yoğunluğuylada ilgili değil hız testi yaptırıyorum aztech daha hızlı çıkıyor oysa linksys aztech in 3 katı fiyat ve aztech g kullanırken linksys de n var ?? sorunu çözemedim hala

dsl bağlantı hız testi yapan sitelerde farklı değerlermi çıkıyor ? belkide dsl portunda bir sorun vardır cihazın yoksa bağlantı hızını otomatik karşı taraftan alır cihaz , wireless ın daha az performansla çalışması garip gene donanımsal bir sorun geliyor aklıma , isterseniz uzaktan erişim açın modeme bağlanıp bir bakıyım

tmmdır hocam şu an uyudun galiba yarın msj atarsın bende açmaya çalışırım uzaktan eriişimi bide sen bak bakalım neymiş bunun derdi
    Last edited by m3l4nkoliq; 10.06.2010 at 01:44.

salihciftci is offline Junior Member

1 hafta önce ben de LINKSYS WAG160N satın aldım. Satın aldığım günden bu yana Windows Vista Sp2 yüklü DELL 1537 model bilgisayarım mavi ekran vermeye başladı. Konu hakkında bilinen bir çözüm var mıdır?

windows un hata vermesiyle linksys in bir alakası yoktur , sistem dosyalarında sıkıntı olabilir recovery yapın

salihciftci is offline Junior Member

sanırım, kurulum cd-sinde trial olarak sunulan Trend Micro Internet Security basima bu derdi acti.
    tsk.

TekirCelebi is offline Junior Member

Admin gözünü seveyim bana wag160n için driver/firmvare veya bir link verin lütfen, kaç gündür arıyorum bulduklarım olmuyor çıldırmak üzereyim yardım edin lütfen.

trunkmode is offline Administrator

Merhaba
    Sorun tam olarak nedir ?

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks