Cilent Üzerinde Ağ Servislerinin Kapanması Sorunu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.
Cilent Üzerinde Ağ Servislerinin Kapanması Sorunu

Network yapısı şu şekilde ; windows 2003 enterprise server 2 ethernet routing dış bacak fiber internet iç bacak local ağ Cisco catalyst 2960G bağlı, Cisco ya bağlı 55 cilent windows

kcetintas isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cilent Üzerinde Ağ Servislerinin Kapanması Sorunu

Network yapısı şu şekilde ;

windows 2003 enterprise server 2 ethernet routing dış bacak fiber internet iç bacak local ağ Cisco catalyst 2960G bağlı, Cisco ya bağlı 55 cilent

windows 2003 server üzerinde AD, DNS, DHCP kurulu.

Problem ;
    Sunucu üzerinde net bağlantısı kesildiğinde etki alanı dışında bıraktığım 10 pc den 5 pc ipleri dhcp de ayrılmış olduğu halde nework bağlantıları kesiliyor, cilentlerde ipconfig çektiğimde iplerinin olduğunu görüyorum fakat sunucunun iç baçağına ping attığımda başarısız oluyor. bu 5 pc de ethernet karlarını disable yaptıgımda pc yi yeniden başlatmadığım sürece disable olmuyor. Cilent yeniden başlattığımda disable durumdan enable a döndüğümde tekrar pc ler networke bağlanıyor.

Daha önce başına gelen arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Saygılarımla;
    Konu kcetintas tarafından (26.05.2009 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

merhaba

o clienttaki eternet kartlarının guncel driverlarını indirip onları kurabilirsin birde calısan clientlara, calısmayan eternet kartlarını tak bakalım aynı seyleri yapacakmı? ping loopback dediginde % olarak kaybıda soyleyebilirmisin? herhangi bir delay falan soz konusumu?

kolay gelsin

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Buna benzer bir sorun başıma gelmişti , bilg ip alıyordu fakat hiç bir diğer adresi ping lemiyordu , kablodan ethernet kartında vs şüphelenmiştim fakat çözüm olarak geçmiş zamanda bir yere sistem geri yükleme yapmıştım ve düzeldi bir deneyin isterseniz
    Mr.google knows everything , ask to him...

Ethernet kartlarının driverlarında bir sıkıntı yok. Networkten çıkan pc ler sunucu üzerindeki dhcp ye baktığımda (Devre Dışı) olarak görüyorum.
    Örnek :

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

web sense var bakamıyorum dedigimi yap sen calısan clienttakini al calısmaya calısmayanıda al calısana bak takalım devam edecekmi sorun

Bu 5 terminal paket donanım ve üzerinde yazılımla geliyor sistem geri yükleme yada formatlama durumum söz konusu değil. Bu sorun aptal network var ken yaşanmıyordu. Bir router, cisco swich sisteminde sorun yoktu. windows server 2003 i routing yaptırıp AD,DNS, DHCP kurulumundan sonraki 2 gün içersinde sorun söz konusu oldu.

Microsoft Ağları için yazıçı ve dosya paylaşımı istemcisi devre dışı kalıyor

Güncel.......

alperberat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Sayın Sorun Sahibi;

Hizmetler Kısmından "uzaktan Yordam çağrısı(rpc)"kısmının Başlangıç Türünü Otomatik Yap Ve Başlat Büyük Ihtimal Sorunun Düzelecektir...

Saygı Ve Sevgilerimle

+ Konuyu Cevapla