Bilgisayarım Donuyor Ne Yapmalıyım
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.
Bilgisayarım Donuyor Ne Yapmalıyım

Merhabalar benim sorunum.17 makinam var cafe işletyrum.10 makina 40 harddisk. 128 ekran kartı.diğer 7 makina 80hardisk .256 ekran kartı. 40 lık olanlarda hiç bi sorun yok ama diğer 80 lik

mustafayıldız isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Arrow Bilgisayarım Donuyor Ne Yapmalıyım

Merhabalar benim sorunum.17 makinam var cafe işletyrum.10 makina 40 harddisk.
    128 ekran kartı.diğer 7 makina 80hardisk .256 ekran kartı. 40 lık olanlarda hiç bi sorun yok ama diğer
    80 lik olanlarda acayip ısınma var ve masa aıldktan 5.10 dk sonra kilitleniyo mause
    klavye herşey anca reset atman gerekyo.
    herşeyde kilitleniyo masayı aç bişeye girme bekle yine aynısı oluyo.
    burdaki servisler çözüm bulamadı yardım edermisinz.

jacabo isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba ..!
    tarif ettiğine göre arızalar genelde HDD arızasıdır. kilitlenmeyi genelde bat sektör neden oluyo format atıyosan sistemine hızlı format atma normal olarak format 'la disklerinde zaten bat sektör var ise değişim yapman gerekebilir 80 gb disklere özgü bişidir yani genelde bunlarda çıkıyor.Kolay gelsin..!

serhatxp isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Benim görüşüm fazla ısınmadan kaynaklanabilir her makinede yapıyorsa bunu bence içlerini açıp yada BIOS tan cpu ısı sıcaklıklarına bakman olacak eğer ısınıyorlarsa fanları temizle termal macun kullan....

meds Guest

40 lık dısklerınde bır sorun yok ıse 40 lardan bır tanesını 80 lıklere tak ve yenıden wındows yada ghost at egerkı 40 lıkda ısınıyor ıse makınalarından kaynaklı sorun dur yok 40 lık verımlı calıstı ıse dısklerde bır sorun olusmus demekdır. Dısk ısınması normaldır. Zatan makına dıskden kıtleme yapmaz.Dısk ancak bad yemısse kafa vuruyosa vb seylerden kıtler. Dıskın ıcındekı herhangı bır spy vb seyler cpu ust sevıye verımde kullanabılıyor olabılır. Yanı dısklerınde sorun olmayıp ısletım sıstemlerınden kaynaklıda olabılır makınalardan kaynaklıda. ASırı ısınma sezıyor ısen ılk kont noktan cpu sıcaklıgı olmalı sonra yardımcı chıpset sıcaklıgı anakart uzerınde bunlar normal ve anakart voltaj grıs kondanstor lerınden bır sısme yok ıse zaten anakartında sorun yoktur.

cengom_35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

cpu dan olabilir..yada hardiskleri bi degiştirip dene

`marmara isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

80 GB harddiskler sata mi IDE mi ?

LBMaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Exclamation

10 pcnin 10unda da disk hatası olması bana pek mantıklı gelmedi. Eğer bütün configürasyonlar aynıysa donanım uyumluluğuna bakabilirsin. Arkadaşların dediği gibi işlemci ısınmasını da kontrol etmende fayda var.
    Birde şunu ekleyeyim, psu voltajlarını kontrol et. Cafende bilgisayarlar yakışıklı dursun diye 250 Watt psulu kasalardan aldıysan düşük gerilim sonucu makineler kitlenebilir. Bunların hepsini Everest Ultimate isimli programla yapabilirsin.

zahirr isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

ısınmadan ziyade cafede kullandığın yazılımla alakalı bi sorunda teşkil eebilir eğer imkanın varsa ve tüm arkadaşların dediğini gerçekleştirdysen cafe yazılım prog silipde deneyebilirsin tekrardan

+ Konuyu Cevapla