Networkte'ki Paylaşılmış Yazıcı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Networkte'ki Paylaşılmış Yazıcı

merhabalar bir bilgisayarda paylaşımdaki bir dosyaya diğer bilgisayarlardan görmek istediğimde bir türlü izin vermiyor.Diğer makinalardaki paylaşımdaki dosyaları görebiliyorum. Bu makinanın ethernet kartını kablosunu bütün herşeyini değiştirdim birşey olmadı. Birde uzak

dogan Guest

Standart Networkte'ki Paylaşılmış Yazıcı

merhabalar bir bilgisayarda paylaşımdaki bir dosyaya diğer bilgisayarlardan görmek istediğimde bir türlü izin vermiyor.Diğer makinalardaki paylaşımdaki dosyaları görebiliyorum.

Bu makinanın ethernet kartını kablosunu bütün herşeyini değiştirdim birşey olmadı.

Birde uzak masaüstüyle bağlanmaya çalıştığımda "etki alanı denetleyicisi çalışmıyor ve ya kullanılamaz durumda ya da hesabı bulunamadığı için windows etki alanına bağlanamıyor lütfen sonra yeniden deneyin" diye uyarı veriyor ve hiçbir şekilde bağlanamıyorum.

root Guest

Muhtemelen bilgisayarin ayarlarinda Domain yerine Etki Alani belirtilmis ve bilgisayar bu belirtilen Etki Alani Sunucusuna erisemiyordur. Bu nedenle bu bilgisayar uzerindeki paylasim ve izinler de Etki Alani'ndaki Server tarafindan tanimlanacagindan paylasima da erisim vermiyordur. Bilgisayarim'a sag tiklayip Ozellikler'e bakar misiniz acaba Domain ya da Etki Alani ayari var mi? Eger varsa WORKGROUP'a cekip tekrar deneyin derim. Windows ile pek ilgim yok, hic kullanmadim. Aklima bunlar geldi. kolay gelsin.

dogan Guest

denemekte yarar olacağını düşünüyorum
    teşekkürler

dogan Guest

dediğinizi denedim ondanda bir sonuç malesef çıkmadı.

my_akif Guest

teşekkürler

+ Konuyu Cevapla