Gelen İp switch e nasıl girebilirim
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2
Gelen İp switch e nasıl girebilirim

Elimde 3 adet switch var bunları birbirine bağlayıp dışardan gelen ip yi sanal olarak dağıtmak istiyorum. Dışardan tek ip geliyor.switchler 48 portlu cisco marka console girişi var. Şimdiden teşekkürler

 1. #1
  skaptan is offline Junior Member
  Join Date
  Jun 2016
  Posts
  1

  Default Gelen İp switch e nasıl girebilirim

  Elimde 3 adet switch var bunları birbirine bağlayıp dışardan gelen ip yi sanal olarak dağıtmak istiyorum. Dışardan tek ip geliyor.switchler 48 portlu cisco marka console girişi var.
  Şimdiden teşekkürler

 2. #2
  cengizgurgar is offline Junior Member
  Join Date
  Mar 2016
  Posts
  3

  Default

  Yapmak istediğiniz tam olarak nedir? Elinizdeki switchler layer2 mu yoksa layer3 mi? Dışarıdan gelen (eğer A class IP'yi dağıtmak istiyorsanız yaklaşık 1,5 milyon IP yapar ki buna neden ihtiyacınız olsun) IP yi neden içeride sanal olarak vermek istiyorsunuz? Bunun yerine B class bir IP verirseniz daha güzel olur. IP sanal olarak dağıtımını vlana ayırmak olarak algılıyorum. L2 switch te eğer bir routerınız yoksa vlanlar sadece interfaces herbirinde trunk etkinleşirse haberleşir ve zaten vlanın da pek bir espirisi kalmaz ortada. Sonuç olarak vlanların DHCP IP dağıtması işi var bunu istiyor musunuz, yoksa statik IPyi mi tercih ediyorsunuz? Eğer istiyorsanız bir DHCP Serverına sahip misiniz? Bunların cevapları ile yapılacak işlemler değişiklik gösterir. İsteklerinizi bir packet tracerda pkt olarak yapılandırıp upload ederseniz sorununuz mutlaka çözülecektir.

+ Reply to Thread

Bookmarks

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts