Switch pc engelleme
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Nexus
Switch pc engelleme

sayın arkadaşlar birinici sorum: switch de ağı kullanmamasını istedğimiz pc yi kimseyi kırmadan üzmeden engellemek için mac adresini veya ıp nosunu gecici olarak nasıl yasaklayabiliriz. ikincisi sorum: ağ trafiğini çok

ofis isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Switch pc engelleme

sayın arkadaşlar
    birinici sorum:
    switch de ağı kullanmamasını istedğimiz pc yi kimseyi kırmadan üzmeden engellemek için mac adresini veya ıp nosunu gecici olarak nasıl yasaklayabiliriz.
    ikincisi sorum:
    ağ trafiğini çok meşgul eden veya engelleyen pc veya ıp yi nasıl tesbit edebiliriz
    iyi çalışmalar

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

Kimseyi kırmadan kısmını anlamadım . Kişi sorarsa ben yapmadım switch yapmış mı diyeceksiniz

En basit çözüm kullanılmayan bir vlan yaratın . Kişinin irtibatlı olduğu portu o vlana alın .

İkinci sorunuz için ise network monitör veya bandwitdh monitör gibi yazılımları google'da araştırabilirsiniz.
    huawei likes this.
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

ofis isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

çok teşekür ederim.
    kimseyi kırmadan derken,bizim işyerinde özel bilgisayar kullanmak yasak.amirlerimizin müdürlerimizin bize söyledikleri böyle.çok samimi olduğumuz kendi arkadaşlarımızda bunu yapıyor.özel bilgisayar görünce ya sökü atacam yada tutanak tutmak zorunda kalacam böyle bir durumda başka ne yapabilrim.veya ne tavsiye edersiniz.
    kullanılmayan vlan yaratmayı bilmiyorum.bunu öğrenmem gerekiyor bizdeki swichler cisco .kullanılmayan bir swich te biraz çalışmam gerekiyor.
    buğün network monitör indirdim biraz uğraştım.sadece kendi bilgisayarımı gösteriyor.
    iyi çalışamlar

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

Yapınız kalabalık mı stabil mi ? Bunu çözüm önermek adına soruyorum .

Sayı düşükse ve lokasyonları stabilse en basitinden port-sec kullanabilirsin. Kullanılmayan portları da kapatırsan çözüm olabilir.
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

+ Konuyu Cevapla