Noktadan Noktaya 2960s Yapılandırması
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Noktadan Noktaya 2960s Yapılandırması

Merhaba, Merkezde 6509 E var. Uzaktaki lokasyonumuzu Metro Net ile NN'ya yaparak merkzeden internete çıkarmak ve Merkerzdeki VLAN ları WiFi yapılandırmalarını merkzezden yönetmek istiyorum. Telekom her iki tarafa switch kurdu

yaneroz Guest

Standart Noktadan Noktaya 2960s Yapılandırması

Merhaba,
    Merkezde 6509 E var.
    Uzaktaki lokasyonumuzu Metro Net ile NN'ya yaparak merkzeden internete çıkarmak ve Merkerzdeki VLAN ları WiFi yapılandırmalarını merkzezden yönetmek istiyorum.
    Telekom her iki tarafa switch kurdu portları TAG (trunk) yaparak vlan ile bana bağlantıyı yaptığını söyledi.
    Elimde 2960s var.
    Sorum şu;
    Merkezde bulunan tüm Vlanlarımı (vtp yapar gibi) taşıyabilir miyim?
    Böyle yapabileceksem 2960 ta ne gibi ayar yapmam gerekiyor.
    Teşekkürler.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

hayır bu şekilde sadece tek bir vlanı uçtan uca taşıyabilirsiniz , mevcut cihazla bunu yapabilmek için kaç tane vlan taşınacaksa hepsi için e-pipe tanımlanması gerekmektedir buda maliyet açısından mümkün değil , bunun yerine layer3 switch koyarak routing ile içerdeki vlanlara erişmek daha kolay olacaktır
    Mr.google knows everything , ask to him...

+ Konuyu Cevapla