Cisco 2960 Switch
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree3Likes
Cisco 2960 Switch

Arkadaşlar ekli dosyadaki resimde 2960-1,2960-2 ve 3750x ler üzerinde vlan'larım bulunmaktadır. Ben bu switch'den ve onlara bağlı olan Vlanlardan 2960-3 switch'e ping atabiliyorum.Ama 2960-4 (üzerinde vlan 40 var ) ve

atıl isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Cisco 2960 Switch

Arkadaşlar ekli dosyadaki resimde 2960-1,2960-2 ve 3750x ler üzerinde vlan'larım bulunmaktadır. Ben bu switch'den ve onlara bağlı olan Vlanlardan 2960-3 switch'e ping atabiliyorum.Ama 2960-4 (üzerinde vlan 40 var ) ve 2960-5 (üzerinde vlan 50 var ) switchlerinden 2960-3 switch'ine ping atamıyorum ( 2960-3 üzerindeki pc lere ping atabiliyorum sadece switch'e atamıyorum.) Daha doğrusu 2960-4 switch'ine 1 tane laptop bağladığımda ilk kez denersem ping atıyor sonraki denemelerimde ping atmıyor 2960-3 switch'ine.Bunun nedeni ne olabilir? Ben loop'tan şüpheleniyorum.Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler...

image.jpg

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

Daha net bir resim var mı ?

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

şu diagramda loop oluşturacak bir durum görünmüyor, ayrıca cisco cihazlar default olarak pvst açık gelir yani loop oluşması mümkün değil.

hangi switchte hangi vlanlar oldugunu gösteren daha net bir diagram paylşabilirmisiniz.

switchlerin gatewayleri ne durumda bunuda kontrol edebilir misiniz ? trunk olan portlarınızdan hangi vlanların geçmesine izin verilmiş ?
    The day that never comes

Eklenti 1131Eklenti 1131 buyrun hocam.

Hocam trunk allowed'larda sorun yok çünkü 2960-3'lerdeki pc'lere ping atabiliyorum dün gateway falan denedim tekrar ama olmuyor. Dediğim gibi hocam laptop'u 2960-4 teki switch'e bağladığım zaman ilkte attı sonra denediğimde atmadı.Bir kez atıp sonradan atmaması garip...

Atıl bu yapıda yedekli bağlantı olmadığından loop olmaz. Bir yerde ufak bir hata yapmış olabilirsin. Port sec yapılandırdın mı ?
    AcLMasteR likes this.

Yapılandırmadım hocam.

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

switchlerin konfigurasyonlarını buraya koyabilirmisin ?
    The day that never comes

Hocam,

Bu backbone'un (3750x) ve sekildeki 2960-4, 2960-1'in config dosyasını gönderiyorum.Switchler kendi aralarında ping atılabiliyorlar.2960-1 vlan30'daki sunuculara ping atabiliyor, bu sunucuların bazıları 3750x'in üzerinde ama 2960-4 vlan30'daki sunuculara ping atamıyor.192.168.30.1 Vlan30'un gateway'i paketler buraya kadar geliyor, buradan sonrasına ulaşamıyor.Config olarak 2960-1 ve 2960-4 arasında bir fark yok.Buradaki amacımız Radius kurmaktı.Sistemte 13 tane switch var sadece 2960-4 ve 2960-5 de sıkıntı var, Vlan30 daki Radius sunucuya ping atamadığı için konuşamıyor.Yardımlarınız için teşekkürler

Resmin büyük hali için; h t tp://postimg.org/image/3ngcofoch/
    Eklenmiş Dosya Eklenmiş Dosya

Atıl cihazdan aldığın configleri word'e yapıştırırsan daha iyi olur .

+ Konuyu Cevapla