Switch Monitoring
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Switch Monitoring

Arkadaşlar merhaba, Networkde bulunan switchlerin durumunu izleyebileceğim, (bir portda anormallik var ise bilgi veren v.b.) en guzel program nedir ? (cacti harici)

TESLA isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Switch Monitoring

Arkadaşlar merhaba,
    Networkde bulunan switchlerin durumunu izleyebileceğim, (bir portda anormallik var ise bilgi veren v.b.) en guzel program nedir ? (cacti harici)

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

yapı ne büyüklükte ? linux üzerinden çalışanlar ücretsiz mrtg,cacti var , ücretli olarak solarwinds,prtg,whatsup,hp openview gibi monitoring yazılımları mevcut , demo larını deneyerek karar verebilirsiniz
    Mr.google knows everything , ask to him...

TESLA isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

yaklaşık olarak 80 switch 1 adet backbone. Demolarla uğraşmasakda siz neyi önerirsiniz ücretli olanlardan ? Benim istediğim mesela x switch'in 21 nolu portunda loop oluşuyor. Bana hemen bu detaylı bilgiyi verecek. Böyle birşey lazım.
    Teşekkürler.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

hiç bi monitoring programında bildiğim kadarıyla bu şekilde bilgi alamazsınız , spanning tree varsa port err-disable a düşer yada stp yoksa mac address flap uyarıları alırsınız bunların logu ancak takip edilebilir , cihaz gittiği zaman e-mail,sms atma gibi özellikleri sanırsam whatsup gold ve hp de mevcut ama yapı küçükmüş ben olsam linux bazlı bir programla monitoring yapardım cihazların up/down durumlarını takip eder syslog ile de logları bir makinede toplardım
    Mr.google knows everything , ask to him...

+ Konuyu Cevapla