Cisco 6506 Switch, Port Channel
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 6506 Switch, Port Channel

Merhaba, Cisco 6506 switchte yeni bir port channel oluştururken bu hatayı alıyorum. port channel oluşturma da bir limit varmı? neden bu hatayı alıyor olabilirim? #int po 15 Command rejected (Port-channel15):

Nazmipek isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 6506 Switch, Port Channel

Merhaba,
    Cisco 6506 switchte yeni bir port channel oluştururken bu hatayı alıyorum. port channel oluşturma da bir limit varmı? neden bu hatayı alıyor olabilirim?

#int po 15
    Command rejected (Port-channel15): idb creation failed

% No interface specified for interface_command

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

sorunun cevabını zaten kendiniz yazmışsınız ,channel-group için interface belirlememişsiniz

merhaba
    4 tane port channelim (Po 11,12,13,14) var 5. sini oluştururken bu hatayı alıyorum
    port channel oluşturduktan sonra interface leri belirlemem gerekmiyor mu?

maximum 8 port birleştirilebilir diye hatırlıyorum,ama karşılıklı 8 portmu sw başına 8 portmu onu tam bilemiyorum denemedim çünkü. Daha önceki ether-channelları sizmi yapılandırmıştınız. Konfigurasyon tarafını bildiğinizi varsayıyorum

evet ben konfigure ettim hatta 1 ay önce burada 2 port channel oluşturarak aktif hale getirdim. su anda 4 port channelim var, karşılıklı 8 port yapıyor ve yeni port channel oluştururken bu hatayı alıyorum,
    6509 bir sw daha var onun üzerinde 12 port channel oluşturduk hepsi çalışıyor bu hata ile ilgili internette bilgi de bulamadım

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

channel-group belirlemekle ilgisi yok , Bug toolkit ten baktınızmı bu şekildeki sorunlar genelde IOS kaynaklı olabiliyor
    Mr.google knows everything , ask to him...

şu anda yok evet fakat ilk mesaja göre direk ios dan diyemeyiz . max 8 port 3500 serisi için söylemiştim 6500 için daha fazla olabilir kesin bilmediğimi söylemiştim zaten

cbir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

With Release 12.2(18)SXE and later releases, a Catalyst 6500 series switch supports a maximum of 128 EtherChannels. With releases earlier than Release 12.2(18)SXE, a Catalyst 6500 series switch supports a maximum of 64 EtherChannels.

You can form an EtherChannel with up to eight compatibly configured LAN ports on any module in a Catalyst 6500 series switch

+ Konuyu Cevapla