Switch'te Otomatik Backup Almak
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Switch'te Otomatik Backup Almak

Merhabalar, Benim şöyle bir sorum olacaktı.Switch in log larını her cuma yada her bir değişiklik olduğunda bir TFTP server a otomatik olarak almasını istiyorum.Nasıl yapabilirim acaba?

ester isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Switch'te Otomatik Backup Almak

Merhabalar,
    Benim şöyle bir sorum olacaktı.Switch in log larını her cuma yada her bir değişiklik olduğunda bir TFTP server a otomatik olarak almasını istiyorum.Nasıl yapabilirim acaba?

hb1989 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Bir makinaya syslog server kurup, switchede logging <IP> girersin, switchte ki loglar real time syslog servere gönderilebilir. Ücretsiz syslog serverler mevcut.

Ücretsiz bir syslog server indirdim ve IP si 10.1.1.1.Switch üzerinde konfigrasyonum nasıl olmalı?Ayrıca syslog server değilde TFTP server kursam aynısı mümkün müdür?

hb1989 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Syslog server icin komut;

logging 10.1.1.1

Logging ile, loglari switchten Syslog servere text message olarak atiyorsun. Eger sen loglari tftp ye atmak istersen, öne makinada olusan loglari dosya haline getirip o sekilde tftp servere atman lazim. Yani TFTP olayinda, switcheki text messageleri tftp ye atamazsin, tftp ile dosya transferi gerceklesir. Ben loglari tftp ye hic denemedim, ihtiyacta duymadim. Hem neden daha karisik bi yönteme ugrasiyorsunuzki?
    Syslog server olayinda, tüm mesajlari acik ve net bi sekilde görüyorsunuz. TFTP ile önce loglari switchte dosyalayacaksiniz, sonra file olarak tftp ye atacaksiniz, sonra tftp de tekrar bu dosyalari tek tek acip text mesajlara bakacaksiniz. Böylemi calismak istiyorsunuz?

Haklısınız benim syslog server tarafında bilgim olmadığı için o şekilde sordum çözüm öneriniz çok mantıklı diğerine göre,teşekkür ederim.

+ Konuyu Cevapla