Local Network'te Switch üzerinden İnternet'e Çıkmak
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Local Network'te Switch üzerinden İnternet'e Çıkmak

arkadaşlar merhaba cisco konusunda baya bi tecrübesiz'im bilgim fazla yok ama temel ağ işlerini vs biliyorum 4 tane makinemiz var yan yana duruyor ve internet üzerinden çalışan bir programda iş

volume81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Local Network'te Switch üzerinden İnternet'e Çıkmak

arkadaşlar merhaba

cisco konusunda baya bi tecrübesiz'im bilgim fazla yok ama temel ağ işlerini vs biliyorum

4 tane makinemiz var yan yana duruyor ve internet üzerinden çalışan bir programda iş yapıyorlar
    hattımız 8 mbit TTNET

şimdi istediğimiz bu 4 pc olabildiğince en hızlı şekilde işlerini yapacak ve stabil olacak yan odalarda ise toplamda 6-7 pc olucak ve onlarında internet'e çıkması ve çalışması lazım

benim düşüncem güzel bir modem alıp daha sonra modemden cisco gigabit switch ile 4 pc'ye cat-6 patch ile bağlannıcak ve birtanede normal switch ile diğer pc'lere internet verilicek

bunu nasıl çözerim modem ve switch olarak marka model tercihleriniz ne olurdu.

şimdiden teşekkür ederim.iyi günler.

ilker61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Onursal Üye - Emektar

Merhaba,

Elinizde Cisco gigabit switch var sanırım.Özellikle 4 pc'lik kısım için bu switch'i kullanıp diğerleri için başka marka switch ve router almak istiyorsunzu.Bu çerçevede ,buradan da çok önerdim,ben de bizzat aynısını kullanıyorum.
    Draytek marka modem ve switcleri incelemenizi isterim.Modem bazında Draytek vigor 2920 işinizi yeterince görecektir.

Simet Teknoloji | Ürünler | Modem-Router

adresinden ürünkleri inceleyebilirsiniz.Dediğim gibi bu marka işinizi görecektir.(Bu arada , bu firmada çalışmıyorum)

volume81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

çok teşekkür ederim verdiğiniz link çok işime yaradı

şuan zyxel modem ve hp gigabit swich var fakat ağ konusunda baya bir sıkıntı yaşıyoruz büyük ihtimal zyxel modem vadesini doldurdu.bu yüzden yeni modem ihtiyacımız olucak gibi dediğiniz modem'i dikkat'e alıcam hem web sitelerini engellemek vs için bayağı bir kullanışlı diğer taraflara cat-5 kablolama ile internet vericem 4 önemli pc'ye ise cat-6 ile gigabit ağ'a bağlıyacağım

peki modem'den sonra gigabit ağ'a dahil olan pc'ler internet yönünden daha stabil ve hızlı olması için neler yapmam gerekir ?

ilker61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Onursal Üye - Emektar

Merhaba,
    Zaten 4 PC sözkonusu olduğu için hız yönünden gigabit ağda bariz bir yavaşlama yaşayacağınızı düşünmüyorum.Ama sistem açısından sizin için ne derece mümkün bilemiyorum ama UNIX tabanlı işletim sistemleri kullanmanız, gerek hız açısından gerekse de güvenlik açısından her türlü hızdaki ağ için tercih edilebilir bir durumdur.

ebfo45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Zyxel iyi marka ama okulumdaki modeme günde en az 50 defa reset atıyorum. Verilen linkteki modemlerin hem ucuz hem de çok yetenekli olan modelleri var. Firmayla iletişime geçerseniz size yol gösterirler harhalde. SW konusunda da Cisco HP gibi yönetilebilir SW kullanmasanızda yine iyi bir marka SW kullanmak lazım.

+ Konuyu Cevapla