LX ve LH Gbic Uyumu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
LX ve LH Gbic Uyumu

Arkadaşlar Merhaba, Şöyle bir sorunum var elimde bir cisco 3750 ve d-link switch var. Bir adet cisco lh bir gbic ve bir adet d-link lx bir gbic var. İki switchi

billyboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart LX ve LH Gbic Uyumu

Arkadaşlar Merhaba,
    Şöyle bir sorunum var elimde bir cisco 3750 ve d-link switch var. Bir adet cisco lh bir gbic ve bir adet d-link lx bir gbic var. İki switchi gigabit portlarından crossladığımda switchler birbirini görmüyor.Ethernet portlarından birbirlerini görüyorlar. sorum şu ki lx ve lh gbicler karşılıklı çalışır mı? ya da dlink gbic cisco switche uyumlu olmadığından olabilir mi?

hb1989 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

LX ve LH SFP ler karsilikli calismaz. Her iki taraftada ayni tip bagli olmali.

billyboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

çok teşşekür ediyorum peki cisco switch dlink in gbic modülü destekler mi modül desteğinden de bir sıkıntı olabilir mi

hb1989 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Cisco Router D-Link SFP ile calisirmi onu bilmiyorum, bunu denemelisin. Cisco SFP yi Juniper la, Juniper SFP yi Cisco ile denemistim calismamisti. Cisco da port hemen err-disable olmustu. D-Link SFP ile calisip calismadigini test edip görebilirsin.

Garanti yönünden, Cisco makinada baska bi SFP yi kullanamazsin. Problem olustugunda Cisco Support vermez.

Tavsiyem, D-Link te D-Link SFP, Cisco da Cisco SFP kullanman, hem verimlilik yönünden. Iki tarafinda SX-SX yada LH-LH olmasi sart.

Cisco icin;
    GE SFP, LC connector SX transceiver GLC-SX-MM=
    GE SFP,LC connector LX/LH transceiver GLC-LH-SM=

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Normalde Cisco üzerinde başka marka SFP çalıştırmaz ancak aşağıdaki komutları uygulayıp test edebilirsiniz , biz huawei SFP leri bu şekilde kullandık

service unsupported-transceiver
    no errdisable detect cause gbic-invalid
    Mr.google knows everything , ask to him...

+ Konuyu Cevapla