LX ve LH Gbic Uyumu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
LX ve LH Gbic Uyumu

Arkadaşlar Merhaba, Şöyle bir sorunum var elimde bir cisco 3750 ve d-link switch var. Bir adet cisco lh bir gbic ve bir adet d-link lx bir gbic var. İki switchi

  1. #1
    billyboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member
    Üyelik tarihi
    Aug 2009
    Mesajlar
    14

    Standart LX ve LH Gbic Uyumu

    Arkadaşlar Merhaba,
    Şöyle bir sorunum var elimde bir cisco 3750 ve d-link switch var. Bir adet cisco lh bir gbic ve bir adet d-link lx bir gbic var. İki switchi gigabit portlarından crossladığımda switchler birbirini görmüyor.Ethernet portlarından birbirlerini görüyorlar. sorum şu ki lx ve lh gbicler karşılıklı çalışır mı? ya da dlink gbic cisco switche uyumlu olmadığından olabilir mi?

  2. #2
    hb1989 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member
    Üyelik tarihi
    Apr 2011
    Mesajlar
    281

    Standart

    LX ve LH SFP ler karsilikli calismaz. Her iki taraftada ayni tip bagli olmali.

  3. #3
    billyboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member
    Üyelik tarihi
    Aug 2009
    Mesajlar
    14

    Standart

    çok teşşekür ediyorum peki cisco switch dlink in gbic modülü destekler mi modül desteğinden de bir sıkıntı olabilir mi

  4. #4
    hb1989 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member
    Üyelik tarihi
    Apr 2011
    Mesajlar
    281

    Standart

    Cisco Router D-Link SFP ile calisirmi onu bilmiyorum, bunu denemelisin. Cisco SFP yi Juniper la, Juniper SFP yi Cisco ile denemistim calismamisti. Cisco da port hemen err-disable olmustu. D-Link SFP ile calisip calismadigini test edip görebilirsin.

    Garanti yönünden, Cisco makinada baska bi SFP yi kullanamazsin. Problem olustugunda Cisco Support vermez.

    Tavsiyem, D-Link te D-Link SFP, Cisco da Cisco SFP kullanman, hem verimlilik yönünden. Iki tarafinda SX-SX yada LH-LH olmasi sart.

    Cisco icin;
    GE SFP, LC connector SX transceiver GLC-SX-MM=
    GE SFP,LC connector LX/LH transceiver GLC-LH-SM=

  5. #5
    GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member
    Üyelik tarihi
    Dec 2007
    Bulunduğu yer
    Ankara
    Mesajlar
    1,664

    Standart

    Normalde Cisco üzerinde başka marka SFP çalıştırmaz ancak aşağıdaki komutları uygulayıp test edebilirsiniz , biz huawei SFP leri bu şekilde kullandık

    service unsupported-transceiver
    no errdisable detect cause gbic-invalid
    Mr.google knows everything , ask to him...

+ Konuyu Cevapla

Bu Konuyu Paylaşın !

Bu Konuyu Paylaşın !

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok