Cisco 2950 Switch ile Dummy Switch
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 2950 Switch ile Dummy Switch

arkadaslar işe yeni girdim çalıştıgım sirkette 100den fazla(serverlar ve clientlar dahil) kullanıcı var. internete çıkış adsl ve gdat iç ağda Cisco 3550 l3 Switch var diğer switchlerin ise hepsi dumy

cisco_cisco Guest

Standart Cisco 2950 Switch ile Dummy Switch

arkadaslar işe yeni girdim çalıştıgım sirkette 100den fazla(serverlar ve clientlar dahil) kullanıcı var. internete çıkış adsl ve gdat iç ağda Cisco 3550 l3 Switch var diğer switchlerin ise hepsi dumy switch 8 yada 16 portlu ucuz olanlardan. bütün serverlar ve clientlar önce Dummy Switchlere karışık şekilde bağlı yani kimin nereye bağlandığıda pek belli degil internete çıkşta kimi adslden kimi gdattan kafasına göre çıkıyor. ondan sonra hepsi Cisco 3550 Switch bir şekilde bırlesiyor. internet çıkarken yada içeride dosya paylasımı yapılırken dosya kaybı filan oluyor vede yavaşlık var. şirket içindede satış pazarlama gibi 7-8 bölüm var. bu ağ nasıl düzgün hala gelir ? cihazların dagılımı nasıl olur

dumy switchlerin yerine cisco 2950 switch'ler gelse nasıl faydası olur. dumy switchlerde vlan filan yapamayız dimi peki switching olayı nasıl oluyor yani bu Dummy Switch'ler hub gibi mi çalışır ? Cisco 2950 Switch den performans ve veri güvenliği bakımından farkları nelerdir ? l3 Switch de Routing yapabilir mi ?

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba
    100 Clientın olduğu bir Networkde çok sayıda Hub olması problem olacaktır
    dağınık dizayn edilmiş olmasıda ayrı bir sorun. Bina yapısını bilemiyorum ama
    Gerekli tespit yapılıp bu hubların yerine L2 switchler alınırsa toparlayabilirsiniz
    çok katlı bir yapı ise katlar arasına yerleştirir yada duruma göre tek bir yerde
    toplayabilirsiniz. Görmeden söyleyebileceklerim bunlar

+ Konuyu Cevapla