Cisco Catalyst 3560 Switch ve Cisco ASA 5510 Firewall - Video Konferans
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Catalyst 3560 Switch ve Cisco ASA 5510 Firewall - Video Konferans

Merhabalar, Cisco ASA 5510 Firewall nın birinci portunda internet bağlı. ( /29) nat ile sistemdeki tüm pc ler internete çıkıyor.sorum su, bir video konferans cihazı var, buna /29 bloktan bir

ciscokid isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco Catalyst 3560 Switch ve Cisco ASA 5510 Firewall - Video Konferans

Merhabalar,

Cisco ASA 5510 Firewall nın birinci portunda internet bağlı. ( /29) nat ile sistemdeki tüm pc ler internete çıkıyor.sorum su, bir video konferans cihazı var, buna /29 bloktan bir ip atayıp cihazı dogru konfigure ettım.bu cihaz sistemdeki Cisco Catalyst 3560 Series Switch'e bağlı.

Bu cihazın NAT - Network Address Translation (Ağ Adresi Dönüştürme) yapılmış ip den değilde bloktaki diger real ip lerden biri ile çıkabilmesi için gereken konfigurasyon nedir?

herkese çok teşekkürler.

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

teşekkürler, fakat takıldıgım nokta cihaza /29 blogundan bir ip yi atadım, ve bu cihaz firewall a değil switche bağlı.switchde bağlı oldugu portta bir tanımlama gerekiyormu?vlan tanımı vs gbi?
    ve firewall bu cihaza dısardan ıcerı ye de baglantıya ızın vermesı gerekıyor.nat t yaptım fakat sanırım bir yerlerde halen atladıgım bı nokta var.sizin ekleyebileceginiz bir konfigurasyon varmı yani acaba cihaza girdiğimiz real ip yi bi sekılde firewallda yada switchde gostermek gerekıyor sanırım?

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

Reel ip zaten fw bacagında olacak.
    Videoconf cihazı değilde pc baglayınca gatewayine gidebiliyorsan sorun yok.
    Bak şöyle test et pc bagla olaraya ve internete cıkabiliyormusun bak. Cıkamıyorsan once onu hallet.
    Cıkabiliyorsan hangi ipden gittigin bak. Daha sonra videoconf cihazını bagla.
    www.cliguru.com

Selamlar tekrar,
    cihaz switche baglı yanlız, fw bacagındakı ip den farklı bir ip alıcak cihaz onu nasıl konfigure edicez orada takıldım malesef.yani switch üzerindeki tüm pcler nat yapılmıs ip den cıkıyor zaten fakat bir port farklı bir real ipden cıkması gerek..

nat yaptıgımız ip den çıkıyor ınternete,onun farklı ıpden cıkması ıcın gereklı komutta problem var sanırım..

+ Konuyu Cevapla