Cisco Catalyst 3560 Series Switch FTP Erişim Hatası
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Catalyst 3560 Series Switch FTP Erişim Hatası

Arkadaslar. Merkez ve 2 sube var. Merkezde Cisco ASA 5510 Firewall + Cisco 2800 Router + Cisco 3560 Switch. Subelerde 878 router mevcut.Subeler merkeze MPLS VPN ile baglılar ve merkez

fullsilent isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco Catalyst 3560 Series Switch FTP Erişim Hatası

Arkadaslar.

Merkez ve 2 sube var. Merkezde Cisco ASA 5510 Firewall + Cisco 2800 Router + Cisco 3560 Switch. Subelerde 878 router mevcut.Subeler merkeze MPLS VPN ile baglılar ve merkez uzerinden interne cıkıyorlar.

Cisco 2800 Router uzerinde internet + mpls mevcut. Fakat Cisco 2800 Router direk olarak switch takılı dedil.Cisco 2800 Router uzerinden cıkan MPLS hattı Cisco ASA 5510 Firewall MPLS vlanına gidiyor.Burada MPLS hatlarını firewall uzerinden geciriyorum.

Sorun şu merkez asa uzerinde dısariya cıkan servisleri any diyorum. Subeler ftp sitelerine ulaşabiliyor. Fakat merkez ftp ulaşamıyor. Merkez ise server ve client vlan mavcut. O vlanlarda Cisco 3560 Switch uzerinde. Nasıl bir sorun olabilir.

fullsilent isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Asa 5510 uzerinde logları kontrol ederken bir sey dikkatimi cekti. ftp istegi gonderince destination ip olarak Apipa ip si gozukuyor (169.254.12.236) sanki natladıgı icin ip degistiriyor gibi.

turkavfatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selam,

Asa üzerinde local ip bloğunu exempt nat yapıp denedinmi?Eğer yapmadıysan büyük ihtimalle dediğin gibi outside bacağına çıkıp tekrar gelmeye çalışıyor.

Kolay gelsin,
    Juniper Networks

JNCIA-EX,JNCIS-ER,JNCIS-FWV,JNCIS-SSL

+ Konuyu Cevapla