BackBone, SuperStack, Edge, IntelliJack Switch
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
BackBone, SuperStack, Edge, IntelliJack Switch

Merhabalar; Switch diyip geçmemek lazımmış dediğimi duyuyor gibisinizdir.Hub dı sw oldu gibi basit birşey olmadığını satın almaya kalktığım anda anladım.O kadar çok sw kavramıyla kaşılaştımki şaşırmış durumdayım.Konuya açıklık getirecek olan

Busayr isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Post BackBone, SuperStack, Edge, IntelliJack Switch

Merhabalar;

Switch diyip geçmemek lazımmış dediğimi duyuyor gibisinizdir.Hub dı sw oldu gibi basit birşey olmadığını satın almaya kalktığım anda anladım.O kadar çok sw kavramıyla kaşılaştımki şaşırmış durumdayım.Konuya açıklık getirecek olan arkadaşlar bildiklerini yazarsa sevinirim, teşekkürler.

BackBone Switch:
    SuperStack/Stack Switch:
    Modular Switch:
    Edge:
    IntelliJack:

Bunlar sadece benim gördüklerim, sizinde eklemek istediğiniz kavramlar varsa hem kendim hemde diğer konu hakkıda fikri olmayanlarıaydınlatmış olacaksınız, teşekkürler.

syslog2 Guest

BackBone Switch: cisco 6500 serisi
    SuperStack/Stack Switch: ??
    Modular Switch: anladığım kadarıyla üzerine modül takılabilen SW
    Edge: ????
    IntelliJack: ????

bunları açıklayabilrmisiniz....

Merhaba, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Bu arada merak ettiklerimi foruma hem yazdım hem de araştırdım

Aslında ben o kavrama ait ürünü istemiyorum, kavramın ne anlama geldiğini merak ediyorum.Örnek verecek olursak SuperStack ve Stack özelliği olan (Stackable deniyormuş) switchler var, bu şu anlama geliyor.2 adet switchi birbirine stack portlarından bağladığınızda size 1 switch te çalışıyormuş gibi performans güvenlik vs imkanı sunuyor.Burdan yola çıkarak BackBone kavramı ne demek? ve diğer yazdılarım..

Edge ve IntelliJack'e gelecek olursak, 3com sitesinde switch yapılarına baktığımda bu kavramlara rastladım,o yüzden merak edip yazdım.

Bakınız Stackable/edge

IntelliJack

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Backbone(omurga) kavramı genelde sizi bulunduğunuz domain den dışarı çıkaran özellikle metro ethernet gibi yapılarda yüksek hızda iletişim sağlayan switchlerdir

Ancak dizayna göre omurga kavramı değişir , en düşük model switch i siz router arkasına bağlarsınız , o switchten mesela diğer 10 switch e direk bağlantı yaparsınız bu toplam 11 switch te aynı model olabilir ancak dağılımı sağlayan switch e omurga deriz

Detaylı bilgi için
    Internetwork Design Guide - Internetworking Design Basics - Cisco Systems
    Mr.google knows everything , ask to him...

Thumbs up

Superstack-Stack
    Backbone

kavramları anlaşılmıştır, teşekkürler

syslog2 Guest

Ghost tşkler...

woozy_cloud isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

örneğin c3750 stackable switch' tir. Maximum 9 tane c3750 switch switch cable' la arkadan bağlanarak tek bir switch gibi çalışır. Aralarından biri stack master seçilir, diğerleri stack member olur. IOS versiyonları hakkında detaylı inceleme yapmak gerekir bu durumda. Detaylı bilgi için Catalyst 3750 Software Upgrade in a Stack Configuration with Use of the Command-Line Interface - Cisco Systems

+ Konuyu Cevapla